Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  New York'ta "One Minute Cafe"

  Paylaş
  avatar
  €F€
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 659
  Kayıt tarihi : 09/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbul~

  New York'ta "One Minute Cafe"

  Mesaj  €F€ Bir Çarş. Ekim 07, 2009 7:43 pm

  Erdoğan'ın "One Minute" Sözünden Esinlenen Türk İşadamı, Manhattan'da "One Minute Cafe"yi Açtı.
  ABD'nin New York kentinde yaşayan Türk iş adamı Üzeyir Tari, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'ta söylediği "One Minute" sözünden esinlenerek, Yahudi iş adamı ve yakın arkadaşı Eliyahu Nurieli ile Manhattan'da "One Minute Cafe" adlı işyeri açtı.

  Asıl mesleği elektronikçilik olan ve Manhattan'daki İstanbul Cafe'nin de sahibi olan Malatyalı Tari, Erdoğan'ın Davos'ta söylediği "one minute" sözünün kendilerine bir Türk olarak büyük onur verdiğini ve İsrailli ortağıyla yeni açacağı cafeye bu ismi koymayı kararlaştırdığını söyledi. Yakın arkadaşı ve 9 yıllık ortağı Eliyahu Nurieli'nin Türkiye hayranı bir İsrailli olduğunu kaydeden Türk iş adamı, "Amerika'ya geldiğimden beri onunla ortağız.Bu ismi önerdiğimde onun da hoşuna gitti ve One Minute Cafe'yi açmaya karar verdik" ifadesini kullandı.

  Yahudi iş adamı Nurieli de, son 2 yılda 4 defa Türkiye'ye gittiğini, İstanbul'u ve Türk insanlarını çok sevdiğini ifade ederek, Başbakan Erdoğan'a da sempatisi olduğunu vurguladı.

  -MÜLK SAHİBİ YAHUDİNİN İTİRAZI-

  İş adamı Tari, One Minute Cafe'yi açmak için Manhattan'da kiraladıkları dükkanın sahibiyle 10 yıllık anlaşma yaptıklarını bildirdi. Mülkün sahibinin de bir başka Yahudi olduğunu belirten iş adamı, "Mülk sahibi, imzayı attığımızın ertesi günü tekrar yanımıza gelerek, bize ticari nedenlerle sözleşmeyi feshetmek istediğini söyledi" dedi.

  Üzeyir Tari, sözleşmenin iptali için kendilerine 300 bin dolar önerildiğini, ancak teklife olumlu yaklaşmadıklarını belirtti.

  -TIMES MEYDANI'NA DA "ONE MINUTE CAFE"-

  "Manhattan'daki One Minute Cafe'nin ticari olarak çok iyi gittiğini" belirten Tari, "İyi bir yatırım yaptığımızı düşünüyorum. Cafe, daha birinci ayında başarılı olduğumuzu gösterdi. İsminin de etkisi çok oluyor" dedi.

  Tari, "One Minute markasıyla cafe açmaya devam edeceklerini, iki tane daha One Minute Cafe planladıklarını ve New York'un dünyaca ünlü Times Meydanı'nda kiralık yer aradıklarını" belirtti. (Anadolu Ajansı) 07.10.2009 11:56 [1774634]

   Forum Saati C.tesi Mart 24, 2018 3:59 am