Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Siser İşitme Cihazı

  Paylaş

  creeper123

  Mesaj Sayısı : 366
  Kayıt tarihi : 31/05/17

  Siser İşitme Cihazı

  Mesaj  creeper123 Bir Perş. Nis. 05, 2018 11:00 am

  Her yıl birçok insan belli belirsiz nedenlerden dolayı işitme engeli olmaktadır. Bunlar yüksek seslerden ya da genetikten olabilmektedir. İşitme engellileri arasında belli oranın üstünde ise tedavi yolu ile düzeltme fırsatı bulunmaktadır. Fakat bazı bireylerin işitme engelleri belli oranın altında olunca yapacak bir şey kalmayınca işitme cihazı gibi protez ile duyma kazancı sağlanmaktadır.

  Genel olarak 3 bölümden oluşan bu cihazları, amplifikatör, mikrofon ve hoparlör bölümlerinden oluşmaktadır. Mikrofonun görevi, çevreden gelen sesleri toplayarak amplifikatör bölümüne iletmektedir. Amplifikatör bölümü ise mikrofonun ilettiği bu sesleri bireyin ihtiyacına göre hoparlör vesilesi ile bireyin kulağına duyabileceği kadar yükseklikte gönderir. Bu sayede bu cihazlar sayesinde işitme engellileri çevredeki sesleri daha net ve rahat bir şekilde duyabilmektedir.

  İşitme Testi Yaptırın
  İşitme engeli olduğunu anlamak için birçok insan test yaptırmaktadır. Her bireyin bir yıl içerisinde en az 1 kere yaptırması gereken işitme testi, her ihtimale karşı önlem almak için gereklidir. Şayet %1 bile olsa belli oranın üstünde ise işitme cihazına gerek kalmadan tedavi yöntemleri ile birey iyileşebilmektedir. Bu yüzden test yaptırmaya özen göstermeli ve özellikle kulak çınlaması sıklıkla oluyorsa mutlaka doktora başvurmalısınız. Çınlamalar belli belirsiz sebeplerden birkaç kere olursa problem yoktur. Fakat sıklıkla ve her gün yaşanıyorsa mutlaka uzman birine görünmeli ve test yaptırmalısınız. Aksi halde geç olabilir.

   Forum Saati Çarş. Nis. 25, 2018 10:01 pm