Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Viop Piyasasında Güvenli Adım Atmanın Yolları

  Paylaş

  ebruegeli

  Mesaj Sayısı : 26
  Kayıt tarihi : 12/06/17

  Viop Piyasasında Güvenli Adım Atmanın Yolları

  Mesaj  ebruegeli Bir Perş. Şub. 01, 2018 8:06 am

  Vadeli işlem piyasası (VİOP) her geçen gün gittikçe popülerleşen ve hacmi gittikçe artan bir piyasa haline gelmeye başladı. Bu da günümüzde birçok yeni yatırımcının her saniye bu piyasa girdiği anlamına gelmekte. Yatırımcıların piyasa girme sürecinden sonra piyasa hakkında detaylı bilgi edinmek için birçok yola başvuruyorlar, bizde bugün vadeli işlem piyasasına giren yatırımcıların merak ettiği birkaç soruya cevap vererek yatırımcıların az da olsa bilgi sahibi olmalarını sağlayacağız. Bu alanda daha uzman bir firma arayanlara ise Viop piyasasında önerebileceğim tek adres olan İnfo Yatırım firmasını tavsiye ederim.

  Yatırımcıların Vadeli işlem piyasalarına hakim olmasının en büyük nedeni şüphesiz daha iyi ve güvenilir yatırımlar yaparak risk oranlarını en aza indirirken daha fazla kar elde etmek olacaktır. Şimdi ise sıra geldi bu piyasalarda yapılan bazı işlemlerin nasıl işlendiğine. Yatırımcıların vadeli işlem piyasalarına ilk girişlerinde sordukları sorulardan en popüleri Vadeli işlem sözleşmelerinde “Uzun ve Kısa” nedir? sorusudur. Buradaki uzun ve kısa, vadeli işlem sözleşmelerindeki tarafları temsil eder. Bu tarz sözleşmelerde uzun taraf dayanak malı teslim alma hak ve yükümlülüğüne sahip olan yani alıcı, kısa taraf ise bunu teslim etmekle yükümlü olan satıcı tarafıdır. Yatırımcıların merak ettiği bir diğer soru ise vadeli işlem piyasalarında takas işlemi nasıl gerçekleşir? sorusudur. Takas, Borsada gerçekleşen işlemlerle ilgili olarak ortaya çıkan sorumlulukların Takas merkezinin, alıcı (uzun pozisyon sahibi) ile satıcının (kısa pozisyon sahibi) yer değişmesi yani satıcının alıcı konumuna geçmesi, alıcında satıcı konumuna geçmesi işlemidir. Vadeli işlem piyasasına giriş süreci ve Viop piyasası ile ilgili merak ettiğiniz diğer tüm bilgilere http://www.infoyatirim.com/vadeli-islem-ve-opsiyon-piyasasi/viop adlı internet adresinden ulaşabilirsiniz.

  Viop piyasası, yeni yatırımcılar için başlarda zor ve karmaşık bir piyasadır bu yüzün de bilinçsiz adımlarla hata yapma oranı oldukça yüksek. Eğer sizde bu tarz hatalara düşmeden güvenli bir şekilde yatırım yapmak istiyorsanız iyi bir kurum ile birlikte hareket etmenizi tavsiye ederim. Benim Viop piyasası alanında güvenebileceğim tek adres İnfo Yatırım. Sizde buraya tıklayarak onlara ulaşabilir ve Viop piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

   Forum Saati Ptsi Şub. 19, 2018 3:25 pm