Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Sağlıklı Çocuklar İçin Sporun Önemi

  Paylaş

  ebruegeli

  Mesaj Sayısı : 39
  Kayıt tarihi : 12/06/17

  Sağlıklı Çocuklar İçin Sporun Önemi

  Mesaj  ebruegeli Bir Salı Ocak 09, 2018 8:32 am

  Fiziksel aktivite özellikle gelişme çağındaki çocuklar için oldukça önemlidir. Çocuklar gelişme çağında yeteri kadar fiziksel aktiviteye katılmazsa ve sağlıksız bir yaşam sürerse daha hayatlarının ilk yaşlarında büyük sağlık sorunları ile karşılaşabilir. İşte tam da bu noktada günümüzde de birçok uzman doktorun değindiği spor devreye giriyor. Özellikle gelişme çağında sağlıklı bir birey olma yolundaki ilk adımlarını sağlıklı bir şekilde atabilmesi için spor oldukça önemli. Bu yüzden tüm ebeveynlerin gelişme çağındaki çocuklarını sporla tanıştırmasını tavsiye ediyorum, iyi bir spor dalına yönlendirmeyi düşünenlere tavsiyem ise şüphesiz Galatasaray Bahçelievler Spor Okulu ve basketbol kursu.
  Sporun gelişme çağındaki çocuklar için neden bu kadar önemli olduğunu vuruluyoruz? Çünkü çocuklar daha yatlarının ilk yıllarında sağlıksız bir şekilde geçirirse birkaç yıl içinde obezite, erken ergenlik ve birçok psikolojik sorunla karşılaşabilir, ileri ki yaşlarında ise bu sorunlar daha da artarak tansiyon, diyabet, kalp rahatsızlıkları ve hatta kansere bile yol açabilir. Bu yüzden anne ve babalara bu nokta da oldukça büyük bir iş düşüyor, geleceğe sağlıklı bireyler bırakmak istiyorsanız çocuklarınızı sporla tanıştırmanız şart. Peki hangi spor dalı çocuğum için daha faydalı olur? Şunu unutmayın profesyonel olarak alacağı her spor faaliyeti çocuğunuzun gelişimine büyük katkılar sağlar, bu yüzden bırakın kendi tercihlerini kendileri yaparak sevdiği spor dalında eğitim alsın. Eğer seçimi basketbol ise size gönül rahatlığı ile önerebileceğim basketbol kursu http://galatasaraybahcelievler.com/ adlı internet adresinde.
  Yukarıda değindiğim önemli bir nokta var “Profesyonel Eğitim” bu noktaya değinmemin nedeni çocuklarınızı sporla tanıştırırken alacağı eğitimin tam anlamı ile profesyonel olduğuna emin olun çünkü bu spor faaliyeti onun daha bu yaşlarda hem psikolojik hem de fiziksel açıdan önemli özellikler kazanmasını sağlayacak. Sizde basketbol okulu hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız buraya tıklamalısınız.

   Forum Saati Çarş. Nis. 25, 2018 2:17 pm