Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Embriyo Donasyonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  Paylaş

  ebruegeli

  Mesaj Sayısı : 39
  Kayıt tarihi : 12/06/17

  Embriyo Donasyonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  Mesaj  ebruegeli Bir Salı Ocak 09, 2018 8:13 am

  Geçmişte ve günümüzde oldukça yaygın bir sorun olan kısırlık sorunu günümüzde bir sorun olmaktan neredeyse çıkmış durumda. Artık doğal yollardan bebek sahibi olmayan birçok çift bu problemden kurtulmak için tüp bebek tedavisine başvurmayı tercih ediyor. Peki biz tüp bebek tedavileri hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz, evet eminim hepimiz tedavilerden bir kısmını bir yerlerden elbet duymuşuzdur ancak hiçbiri hakkında ne yazık ki detaylı bilgiye sahip değiliz. Şimdi gelin hep birlikte bu tedavilerin neler olduğunu Kıbrıs tüp bebek merkezi olan Doğuş Tüp Bebek Merkezi aracılığı ile öğrenelim.
  Tüp bebek tedavilerinden belki de en çok karıştırılanlardan biri olan embriyo donasyonu ile başlamak istiyoruz. Embriyo donasyonu genellikle yumurta ve sperm donasyonu ile karıştırılabiliyor. Ancak aralarında ki fark oldukça basit. Yumurta donasyonu anne adayının yumurta rezervlerinin eksik veya bebek sahibi olmaya yeterli olmadığı durumlarda başvurulan bir yöntemdir. Sperm donasyonu, yumurta donasyonunun tam tersi olup baba adayının sperm hücreleri ile çiftin bebek sahibi olma şansının olmadığı durumlarda başvurulan bir yöntemdir. Şimdi ise sıra geldi embriyo donasyonu tedavisine, embriyo donasyonunu diğer iki tedaviden ayırmanın oldukça kolay bir yolu var. Embriyo donasyonunu diğer iki tedavinin birleşimi olarak görebilirsiniz, yani bu tedavide hem anne adayının hem de baba adayında ki eksikler yüzünden bebek sahibi olamayacakları durumda başvurulan bir tedavidir. Tabi ki bizim burada bahsettiğimiz en genel ve en basit tanımı, eğer embriyo donasyonu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.
  Şunu söylemeliyim ki yukarıda saydığım tüp bebek tedavileri tüp bebek uygulamalarından sadece birkaçı, günümüzde tüp bebek çiftlerin çocuk sahibi olma konusunda daha birçok alanda yardımına koşuyor. Diğer tüm tüp bebek uygulamalarına göz atmak isterseniz Kıbrıs tüp bebek merkezi http://www.dogustupbebek.com/ adlı internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

   Forum Saati Cuma Nis. 27, 2018 4:19 am