Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Ebeveynlerin Çocuklara Sporu Sevdirmesinin Yolları

  Paylaş

  ebruegeli

  Mesaj Sayısı : 39
  Kayıt tarihi : 12/06/17

  Ebeveynlerin Çocuklara Sporu Sevdirmesinin Yolları

  Mesaj  ebruegeli Bir Salı Ocak 09, 2018 8:07 am

  Günümüzde bireylerin sporla tam anlamı ile iç içe olmamasının nedeni nedir? Eminim bu soruya hepimizin farklı bir cevabı vardır ancak benim cevabım kesinlikle çocukluk yaşlarında düzenli bir spor alışkanlığı kazanmamasından kaynaklanmaktadır. Çünkü çocukluk yaşlarında özellikle gelişme çağlarında spor yapma alışkanlığı kazanan çocukların sporu hayatlarına dahil ederek bunu bir yaşam biçim haline getirdikleri gözlemlenmiştir. Bu yüzden ailelilerin çocuklarını sporla tanıştırmaları şart, isterseniz gelin bu konuyu Galatasaray İstanbul Spor Okulları ve basketbol okulu ile ele alalım.
  Spor çocuklara nasıl sevdirilir? Uzmanlar bu soru konu hakkında farklı farklı birçok önerme yapmakta ama benim gözlemimce çocuklara sporu alışkanlığı kazandırmadaki ilk etken anne ve babanın da herhangi bir spor faaliyeti ile ilgilenmesinden geçiyor. Çünkü gelişme çağındaki birçok çocuk çevresinde gördüğü rol modelleri örnek alarak onlar gibi davranmaya çalışır bu rol modellerin başında ise şüphesiz anne ve baba geliyor, bu yüzden çocuklarını sporla birleştirmek isteyen ebeveynlerin kendilerinin de sporla ilgilenmesi şart. Gelelim spor dalı seçimine, özellikle birçok anne ve babanın yaptığı bir hata var, o da bu seçimi yaparken kendi isteklerini dikkate almaları. Bu durum çocuğunuzu sporu sevdirmeye çalışırken onları spordan tamamen uzaklaşmasını neden olabilir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz basketbol okulu http://galatasaraysporokullari.istanbul/basketbol-okulu-kursu/ adlı internet adresini ziyaret edebilirsiniz.
  Çocuklara sporu sevdirmek sadece ebeveynlerin halledebileceği bir iş değil, bunun yanında tercih edeceğiniz spor okullarındaki eğitmenlerinden onlarla iyi ilgilenerek spora daha çok bağlanmasında önemli bir rol oynar. Bu yüzden size tavsiyem iyi bir spor okulu seçmekte fayda var. Galatasaray İstanbul Spor Okulları bu kriterlere uyan okulların başında geliyor, sizde buraya tıklayarak jimnastik, yüzme, voleybol ve basketbol kursu dahil birçok alanda bilgi alabilirsiniz.

   Forum Saati Çarş. Nis. 25, 2018 2:12 pm