Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  GENÇ İŞDAMINDAN EKONOMİYE DESTEK ÇAĞRISI

  Paylaş

  zubamba11

  Mesaj Sayısı : 1646
  Kayıt tarihi : 21/09/15

  GENÇ İŞDAMINDAN EKONOMİYE DESTEK ÇAĞRISI

  Mesaj  zubamba11 Bir Salı Kas. 28, 2017 7:33 pm


  Genç Girişimci İşadamı ve Seyhanlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adil Seyhan, gençleri girişimciliğe teşvik etmek için çalışıyor. "Ekonomiyi bir üst kategoriye girişimciler taşıyacak" dedi.

  Türkiye'nin üretmeye ihtiyacı var. Makro ekonomik sıkıntıların hepsi girişimcilikle ilgili. Almanya'nın nüfusu Türkiye ile hemen, hemen aynı. Almanya'nın çalışan sayısı 40 milyon, bizim 20 milyon. Demek ki bizim daha çalışabilecek durumda 20 milyonluk nüfusumuz var. Dünyadaki en büyük enerji eğitimli insan kaynağıdır. Biz buna sahibiz. Bu nedenle daha fazla yeni fikre ve daha fazla işadamına ihtiyacımız var.

  Biz her ne kadar girişken olarak bilinsek de girişimci değiliz. Toplum aile yapısından başlayarak girişimciliğin önünü açmaya çalışıyoruz. Şu anda devlet bunu çok iyi kavramış durumda. Türkiye'nin büyümesi için mevcut işletmelerin yüzde 3-5 büyümesi yetmez diyor. Yeni potansiyel alanlarda yatırım yapacak, iş fikri geliştirecek insanlara ihtiyacımız var.

  Devlet girişimciliğe ciddi destek veriyor. Çünkü kendisi girişimci şirket gibi çalışıyor. Türkiye'de standartlar oturdu, artık bir üst evreye geçmemiz lazım. Bunun yolu üretim ve tasarruftan geçiyor. Toplum son 50-60 yılda görmediği refahı gördü ve tasarrufu bıraktı. Devlet girişimci bulamıyor. Geçen yıllarda Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 550 gence hibe kredi vereceğini açıkladı. Sadece 250 kişiye verilebildi.
  Neden yeterli başvuru olmadı?
  Gençler oturup proje üretmiyor. Çünkü biz bu insanlara çocukluklarından beri "Mezun ol bir yerde çalış, sigortalı işe gir" demişiz. Hiçbir zaman bu gence ne ailesi, ne eğitim sistemi "inovatif düşün, işini kur" dememiş. Bu birden bire olmayacak.

  Şu anda çok şükür ailemin büyük çoğunluğu benimle çalışıyor" dedi. "Girişimci doğulmaz olunur" diyen Seyhan, halen Seyhanlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini de sürdürüyor.

  Kromeks Madencilik A.Ş. - Barter Takas Sistemi - Emirdağ Su Üretim - Pronessclub - Aries Gayrimenkul bir Seyhanlar Grup kuruluşudur.

  adil seyhan seyhan kromeks madencilik, adil seyhan emirdağ su fabrikası, adil seyhan pronessclub


  Web Sitemiz: http://www.seyhanlargrup.com   Forum Saati Salı Şub. 20, 2018 11:12 pm