Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  İnternette evlilik

  Paylaş
  avatar
  `quitaRist

  Mesaj Sayısı : 151
  Kayıt tarihi : 05/10/09
  Nerden : İStanBuL

  İnternette evlilik

  Mesaj  `quitaRist Bir Salı Ekim 06, 2009 9:36 am

  Bilgisayar uzmanları, internet sayfaları aracılığıyla evlenmek isteyen gençlerin sayısının her geçen gün arttığını belirttiler. Uzmanlar, dünyanın dört bir tarafından yoğun ilgi gören çöpçatan sayfalarına, günlük bağlanma oranının, bilimsel sayfaların 5 katı olduğunu açıkladılar. Türkiye'den bu yolla evlenmeyi tercih eden gençlerin sayısında son bir yıl içinde yüzde 40 artış olduğunu kaydeden uzmanlar, Türk erkeklerinin genellikle Danimarka ve Almanyalı gençleri tercih ettiklerini söylediler.

  Teknoloji alışılagelmiş evlilik anlayışını da değiştirdi. Internet sayfaları aracılığıyla evlenmek isteyen gençlerin sayısının hızla arttığına dikkat çeken uzmanlar, dünyanın dört bir tarafından yoğun ilgi gören çöpçatan sayfalarına, günlük bağlanma oranının, bilimsel sayfaların 5 katı olduğunu açıkladılar. Türkiye'den bu yolla evlenmeyi tercih eden gençlerin sayısında son bir yıl içinde yüzde 40 artış oldu. Uzmanlar, Türk erkeklerinin genellikle Danimarka ve Almanyalı bayanları tercih ettiklerini belirterek, kendi vasıflarına uygun eş arayanların bilgisayar aracılığıyla çok kısa sürede kaynaştıklarını ve kısa süreli bir tanışma safasından sonra ilişkinin evlilikle noktalandığını kaydettiler.

  Kendisine bir eş arayan internet kullanıcısı, web safyasını açtığında, karşısına çok sayıda fotoğraf çıkıyor. Gençler daha sonra bağlantı yaptığı çöpçatan sayfalarında aradığı vasıflara sahip bayanı tercih ediyor. Tercihine karşı taraftan olumlu yanıt gelirse, aralarında yazışmalar başlıyor. Yazışmlarla başlayan kaynaşma, evlilik tarihinin belirlenmesiyle noktalanıyor.

  Internet evlendiriyor

  Söz, nişan evlilik hazırlıkları yapanlar artık sanal dünya üzerinden de araştırma yapabilecek. moderngelin.com 'özel günlerle' ilgili tüm detayların yanı sıra danışmanlık hizmeti de veriyor. Siteye üye olanlar çeşitli firmalardan indirimler kazanıyorlar.


  İnternet yeni fikirlerin çarpıştığı bir dünya. Her gün yeni bir dotcom kuruluyor ve batıyor. Kalıcı olmanın sırrı 'yatırımdan' çok 'yaratıcılıktan' geçiyor.

  Moderngelin.com, gerçek dünyanın 'törensel hazırlıklarını' sanal dünyaya taşıyan ilginç bir girişimcilik örneği. Site, söz, nişan ve evlilik hazırlıklarını kolaylaştıracak tüm bilgileri içeriyor. Bu yıl 14 Şubat'ta online olan sitenin hedef kitlesi evlenme hazırlığı içinde olan tüm çiftler. Söz aşamasından balayı dönüşüne kadar danışmanlık hizmeti veren site, yaklaşık 17 bin çifte danışmanlık yapmış.

  Moderngelin.com'un fikir sahibi Meltem Öksüm geleceğin internette olduğuna inanıyor. Öksüm İstanbul Üniversitesi Turizm ve Otelcilik mezunu. Üç yıl turizm ve organizasyon sektöründe çalıştıktan sonra kendi işini kurmaya karar vermiş. Moderngelin projesine başlamış. Öksüm bu portalı kurarak evlenecek çiftlerin hazırlık aşamasında zorlandıkları ve araştırma yapacak vakitlerinin olmadığı konularda destek olmayı amaçlıyor.

  Site 'çöpçatanlık' amacı gütmüyor. Yalnızca 'aracı kurum' vazifesi görüyor. Ziyaretçilerini ilgili firmalara yönlendiriyor ve bu hizmetten ücret almıyor. Şirketin iş ortakları Setur, Damat Tween, Beyaz Fırın, Hüsniye Moda, Damla Mücevherat, Villa Sera, Fiyonk Organizasyon, ProWide, Şiir Catering. Bu firmalar site üyelerine yüzde 10-15 indirim yapıyor.

  Meltem Öksün etkin bir içeriğe sahip olabilmek için siteyi yayınlamadan önce dokuz aylık bir ön çalışma ve yaklaşık 65 bin dolarlık yatırım yaptıklarını belirtiyor. Ziyaretçileri yormamak için 'üç tıkla' istediklerine ulaşmaları sağlanmış. Geniş veri tabanı sayesinde evlilik hazırlığı yapan kişiler damatlıktan gelinliğe, düğün yerinden nikah şekerlerine, balayı yerlerinden düğün pastasına kadar çok çeşitli konularda bilgi alabiliyorlar.

  Moderngelin'in Temmuz ayı sayfa tıklanma sayısı 100 bini aşmış. En son proje ise yeni evlilere balayı tatili hediyesi. 2.10.2001 ile 15.01.2001 tarihleri arasında evlenen çiftler arasında yapılacak çekilişte bir çift Setur'la Marmaris Mares Hotel'de 1 haftalık balayı tatili kazanacak.

   Forum Saati Çarş. Nis. 25, 2018 10:08 pm