Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Kıyafete uygun çanta modası

  Paylaş
  avatar
  `quitaRist

  Mesaj Sayısı : 151
  Kayıt tarihi : 05/10/09
  Nerden : İStanBuL

  Kıyafete uygun çanta modası

  Mesaj  `quitaRist Bir Salı Ekim 06, 2009 9:31 am

  Her nevi tasarımın, her tür çizginin moda dünyasında yerini bulduğu günler yaşıyoruz. 60'lı yılların çiçek desenleri, 70'li yılların hippi modelleri, 80'lerin sivrilmiş topukları, ayrı ayrı gelip 90'lı yılların son günlerinde moda dünyasında buluşuyorlar. Peki yeni olan bir şeyler yok mu? Tasarım olarak olmasa bile ’’trend’’ kelimesinin vurgusunu taşıyan bir takım akımlarla karşılaşıyoruz. Son zamanlarda ise trendin kelime karşılığı ‘‘çanta’’ adıyla buluşuyor!

  Nasıl mı? Moda dünyasında hiçbir dönem çanta bu kadar moda olmamıştı. Kadınların sezonluk aldıkları ve bütün bir kışı sonrasında da yenilenmiş olan modelle tüm bir yazı geçirdikleri dönemler çoktan bitti. Şimdi her kıyafete ve her ortama başka bir model çanta gerekiyor.

  Gucci'den Calvin Klein'a, çanta sektörünün devlerinden Louis Vuitton'a, genç ve günlük tasarımların en moda adresi Gap'a kadar tekstil sektörü binbir çeşit model çantayı göz zevkimize ve beğenimize sunar hale geldi.

  60'lı yıllardaki Doris Day filmlerinin tipik ‘‘hanım’’ modeli kuşkusuz yazın en gözde çizgisini yansıtıyor. Sapı ne çok kısa ne çok uzun olan, gövdesi de ‘‘kalemle çizilmiş bir beşgeni’’ anımsatan çantanın siyahtan kemik rengine, uçuk pembe tonlarından, parlak sarılara, hatta mavilere kadar her tonu moda. Yeter ki kıyafetle bütün oluşturulsun...

  Bedeni kemer gibi oturan, ya da boyundan asılıp kalçaları saran çantalar ise sezonun ‘‘yeni’’ modasından hayatımıza girdi. Bu modeller özellikle asimetrik tasarımların kullanıldığı Donatella Versace kıyafetleriyle bütünleşiyor.

  Diğer modeller? ‘‘Aslında sadeyim, üstelik de sportmenim’’ tarzını yansıtan sırt çantaları, avuç içini doldurmayan payetli minik modeller ve markalara özel ‘‘marka kimliğini yansıtan’’ tasarımlar: Louis Vuitton, Escada ve Gucci gibi...

  Son soru: Bu durumda ne yapmak lazım? Her kıyafete uygun çanta alışverişi yapmak gardropta on hatta, onbeş, belki de yirmi çantalık bir alan yaratmak gereği doğuracaktır. Bu durum ne keseye uygun düşer, ne de gardobun genişliğine! O vakit siz farklı ruh hallerinize uygun birkaç çanta satın alın; modayı da yanından olsa da takip etmiş olun. Veya kendi tarzını nasılsa öylece koruyun...

  Biraz modanın etkisi, biraz tekstil sektörünün hareketli bir alan yaratma isteği... Küçük, büyük, sade veya en süslüsünden her model çanta moda dünyasında şimdilerde ‘‘in’’ oldu. Yeter ki kıyafetle bütünlük taşısın... Bu da demek oluyor ki, her kıyafete yeni bir çanta gerekiyor!

   Forum Saati Çarş. Nis. 25, 2018 2:09 pm