Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Kızlık Zarı Dikimi https://banuakcal.com/kizlik-zari-dikimi/

  Paylaş

  neslihandemir

  Mesaj Sayısı : 1
  Kayıt tarihi : 24/02/17

  Kızlık Zarı Dikimi https://banuakcal.com/kizlik-zari-dikimi/

  Mesaj  neslihandemir Bir Cuma Nis. 07, 2017 1:36 pm

  KIZLIK ZARI DİKİMİ
  Adını Yunan mitolojisindeki evlilik tanrısından alan kızlık zarı (hymen) özellikle Müslüman olan toplumlar için oldukça önemli bir yere sahiptir. Bekareti temsil ettiği düşünülür ve  bu toplumlarca ahlaki açıdan çok önemsenmektedir. Ancak kızlık zarı bir çok sebeple hasar görebilir. Bu hiç  bir zaman unutulmamalıdır. Kadınların kadınsal hastalıklara yakalanmamaları için de önemlidir diyebiliriz. Kızlık zarı bir organ değildir ancak kadınlar için ciddi sayılabilecek derece de koruyucu bir özelliği vardır.
  Herhangi bir hasar durumunda Kızlık zarı dikimi günümüz tıp dünyasında mümkün olan bir operasyondur. Çeşitli sebeplerle hasar gören kızlık zarının dikimi alanında uzman doktorlar tarafından ameliyata uygun ve steril bir ortamda gerçekleştirilebilir. Ancak öncesinde kapsamlı bir araştırma yapmak ve bu konuda bilinçli olmak size fayda sağlayacaktır.

  tugba_ylmz

  Mesaj Sayısı : 1
  Kayıt tarihi : 16/04/18

  Geri: Kızlık Zarı Dikimi https://banuakcal.com/kizlik-zari-dikimi/

  Mesaj  tugba_ylmz Bir Ptsi Nis. 16, 2018 8:39 am

  Kızlık Zarı
  Anatomik olarak farklı çeşitleri vardır. Bunlardan bazıları anüler, septalı, kribriformis ve imperfore tipinde olup vajen girişinden 1-1.5 cm içeride yer alır. Bilinen bir fonksiyonu yoktur. İlk cinsel ilişkide (ilk gece, gerdek gecesi, zifaf gecesi) %80–85 kanama olur ve on dakika ile birkaç saat içinde kanama durur. İlişkiye hazır olmak ve arzulamak vajinal salgıyı arttırdığı için ilişki ağrısız olur. Kızlık zarı önceden perfore olmuşsa zamanı ve penis ya da elle perfore olup olmadığı belli olmaz.
  Bilgi için: irfantarhan.com/kizlik-zari-ankara/

   Forum Saati Çarş. Nis. 25, 2018 9:50 pm