Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Denizli Belediye Konservatuvarı Seçmeleri Yapıldı

  Paylaş
  avatar
  €F€
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 659
  Kayıt tarihi : 09/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbul~

  Denizli Belediye Konservatuvarı Seçmeleri Yapıldı

  Mesaj  €F€ Bir Salı Eyl. 29, 2009 4:12 pm

  Denizli Belediye Konservatuvarı Seçmeleri Yapıldı

  Haber: Denizli Belediye Konservatuvarı Seçmeleri Yapıldı  Denizli Belediye Konservatuvarı'na Alınacak Öğrencilerin Yetenek Sınavları Yapıldı. Yoğun Katılımın Olduğu Sınavı Kazananlar, Bir Yılı Hazırlık Olmak Üzere 5 Yıl Sanat Eğitimi Alacak. Öğrencilere Eğitimlerinin Sonunda Sertifika Verilecek.
  Denizli Belediye Konservatuvarı'na alınacak öğrencilerin yetenek sınavları yapıldı. Yoğun katılımın olduğu sınavı kazananlar, bir yılı hazırlık olmak üzere 5 yıl sanat eğitimi alacak. Öğrencilere eğitimlerinin sonunda sertifika verilecek.

  Belediye Konservatuvarı'nda eğitim görmek isteyen bin 200 kişi, üç gün süren sınavda ter döktü. Halihazırda 800 öğrencinin bulunduğu konservatuvarın bu yıl 200 öğrenci daha alacağını belirten Şef Erol Çifçi, sınava başvuranların her yıl arttığını söyledi. Konservatuvar bünyesinde Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, bağlama, gitar, piyano, ney, keman ve halk dansları branşlarında eğitim verildiğini anlatan Çifçi, "Bu dönemde de yoğun bir müracaatla karşılaştık. Bin 200 öğrencimizi sınava aldık. Üç gün içinde belirli zamanlarda hem kulak hem ses hem de hafızalarına bakarak ölçümlerini yaptık. Başarılı öğrencilerimiz, ekim ayı itibarıyla derslere başlayacak." dedi.
  Devlet, Öcalan'la Ne Yapacağını Bilememiş!
  15 dk. içinde Google'da ilk sayfaya çıkmak için tıklayın.

  Yılda 30-35 halk konseri verdiklerini kaydeden Erol Çiftçi, "Şehrin sanat birikimlerini günyüzüne çıkarmayı da kendine görev edinen konservatuvarımız, ayrıca derlemeler yaparak geleceğe taşımayı hedeflemektedir. Bu açıdan Denizli'de sanatı ayakta tutan, yaşatan, sanatçı yetiştiren ve sanat adına önemli adımlar atan kurumlardan biriyiz." şeklinde konuştu. (CİHAN) (Cihan Haber Ajansı) 2 saat önce.. [1768744]

   Forum Saati Salı Nis. 24, 2018 2:45 am