Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  'Kültür ve Sanatta Kardeş Şehirler' Projesi Başlıyor

  Paylaş
  avatar
  €F€
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 659
  Kayıt tarihi : 09/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbul~

  'Kültür ve Sanatta Kardeş Şehirler' Projesi Başlıyor

  Mesaj  €F€ Bir Cuma Eyl. 25, 2009 3:35 pm

  Kentler Arasında Kültür, Sanat ve Bilim Alanında İnsanlarının Birbirlerini Tanımaları ve Birikimlerini Birbirlerine Aktarmalarını Amaçlayan 'Kültür ve Sanatta Kardeş Şehirler' Projesi Başlıyor.


  Kentler arasında kültür, sanat ve bilim alanında insanlarının birbirlerini tanımaları ve birikimlerini birbirlerine aktarmalarını amaçlayan 'Kültür ve Sanatta Kardeş Şehirler' projesi başlıyor.
  Türkiye Yazarlar Sendikası'nın ilk defa Eskişehir ve Antakya temsilcilikleri arasında gerçekleştireceği proje kapsamında ilk etkinlik 26 Eylül Cumartesi günü Antakya'da, "Kardeş Şehir Eskişehir" adıyla yapılacak. Eskişehir'den Antakya'ya gidecek bir grup sanatçı burada sunum yapacak, 10 Ekim Cumartesi günü de Antakya'dan Eskişehir'e gelecek sanatçıların sunumu gerçekleştirilecek


  Antakya Ticaret ve Sanayi Odası salonunda saat 13.30'da başlayacak etkinlikte, Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Taciser Tüfekçi Sivas, "Frigya ve Frigler" konulu sunum gerçekleştirecek.

  Gazeteci Rahmi Emeç "Fotoğraflarla Eskişehir" konulu saydam gösterisiyle Antakyalılara Eskişehir'i gezdirecek. Gazeteci Ali Baş "Karikatür müzesi ve Eskişehir'de karikatür", yazar Erol Büyükmeriç ise "Çağdaşımız Nasreddin Hoca ve Nasreddin Hoca Karikatürleri" konulu konuşma yapacak.

  Yunus Emre ve Cemal Süreya'dan yaptığı besteleriyle tanınan müzisyen Ömer Özgeç de "Yunus Emre ve İnsanın Biricikliği" konulu sunum yapacak.

  Aynı günün akşamı, Antakya Rahibe Barbara'nın Barış Evi'nde Eskişehir'den Erol Büyükmeriç ve Rahmi Emeç ile Antakyalı şairlerin katılacağı şiir dinletisi yapılacak.

  Gece de müzisyen Ömer Özgeç ve Güneş Özgeç Yuğnak, Antakyalı sanatseverler için "Yunus'tan Cemal Süreya'ya ezgiler" adlı konser verecek. Ayrıca, Antakyalı sanatçı Sezgin Suna dinleti sunacak.

  ESKİŞEHİR'DEKİ ETKİNLİK 10 EKİM'DE

  10 Ekim Cumartesi günü de Eskişehir'de düzenlenecek "Kardeş Şehir Antakya" adlı etkinlikte, Antakyalı sanatçılar sunum yapacak.

  Etkinliğe Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Tepebaşı Belediyesi destek veriyor. İçeriği önümüzdeki günlerde kesinleşecek olan etkinlik 14.00- 21.00 saatleri arasında Taşbaşı Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirilecek, Akabinde konuk sanatçılara Eskişehir merkezi ile Frig Vadisi gezdirilecek.

  (CİHAN) (Cihan Haber Ajansı) 25.09.2009 11:48 [1765814]

   Forum Saati Çarş. Nis. 25, 2018 6:25 am