Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Zeki Müren, 5. Kez Anılacak

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbuL~

  Zeki Müren, 5. Kez Anılacak

  Mesaj  Admin Bir Çarş. Eyl. 23, 2009 8:28 pm

  Zeki Müren, Ölümünün 13. Yılında Bursa'da Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda Düzenlenecek Geceyle Anılacak.  Osmangazi Belediye Başakanı Mustafa Dündar, anma gecesinde sahne alacak sanatçılar Yıldırım Bekçi ve Nalan Altınörs ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek anma gecesi hakkında bilgi verdi.

  Zeki Müren'in Bursa'nın yanı sıra Türkiye'nin de önemli bir değeri olduğuna dikkat çeken Dündar, "Zeki Müren bizim öz kültürümüz. Kendi müziğimizi bir noktaya getirmiş, halka sevdirmiş, büyük bir kitleye ulaştırmıştır. Onu, yaşantısına uygun şekilde anacağız." dedi.

  Anma gecesinde sahne almaktan büyük onur duyacağını ifade eden Türk sanat müziğinin güçlü sesi Nalan Altınörs ise geceye bütün Bursalılar'ı davet etti.

  Sanatçı Yıldırım Bekçi de Zeki Müren'in sembol olmuş bir sanatçı olduğunu belirterek, "Onun gelecekteki talebelere bile örnek olacak vasıfları vardır. Bu konser bizim için çok önem taşıyor. Yarın akşam muazzam bir konser olacak." diye konuştu.

  Yarın akşam Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda yapılacak konser ücretsiz ve halka açık olacak. Gecede sanatçının hayatının anlatılacağı kısa bir film sunulacak, ardından sahneyi Yıldırım Bekçi alacak. Gecenin bir diğer ünlü ismi ise Nalan Altınörs olacak. Gecenin sonunda bu 2 sanatçı sahneyi birlikte paylaşarak, Zeki Müren'in şarkılarını birlikte seslendirecek. (CİHAN) (Cihan Haber Ajansı) 5 saat önce.. [1764532]

   Forum Saati C.tesi Nis. 21, 2018 7:35 am