Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Büyükşehir Belediyesi Müzik ve El Sanatları Kursları Düzenliyor

  Paylaş
  avatar
  €F€
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 659
  Kayıt tarihi : 09/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbul~

  Büyükşehir Belediyesi Müzik ve El Sanatları Kursları Düzenliyor

  Mesaj  €F€ Bir C.tesi Eyl. 19, 2009 1:59 pm

  Büyükşehir Belediyesi Müzik ve El Sanatları Kursları Düzenliyor Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Çocuk Korosu, Ney, Halk Dansları, Drama, Tiyatro, Makyözlük, Hat, Tezhip, Katı ve Ebru branşlarında açılacak kurslara kayıtlar Gençlik Parkı Kültür Merkezi ve Şafaktepe Kültür Merkezi'nde yapılacak. Kurslara katılmak isteyen Ankaralılar Başvuru Formu ve bir adet vesikalık fotoğrafla kayıt yaptırabilecek.

  Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve çocuk koro kursları kayıtları 28 Eylül 2009 tarihinde başlayacak. Kurs kayıtları 17 Ekim 2009'a kadar devam edecek. Koro kurslarına katılmak isteyen Ankaralılar yeniden hizmete giren Gençlik Parkı Kültür Merkezi'nde kayıt yaptırabilecek. Koro kurslarına başvuru yapanlar 10 Ekim ve 17 Ekim 2009 tarihinde yapılacak elemelerin ardından kurslara başlayacak. Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği kurslarına 17-50 yaş arası Ankaralılar başvuru yapabilecek.

  100'er kişinin alınacağı Türk sanat ve halk müziği koro kurslarında solfej, nota bilgisi, şan ve repertuar eğitimleri verilecek. Çocuk korosuna ise 7-14 yaş arası çocuklar katılabilecek. Çocuk koro kurslarında bona; müzik teorisi, nota okuma, nota öğrenme metodu ve repertuar dersleri verilecek. Koro kurslarının yanı sıra 18-40 yaş arası Ankaralıların katılabileceği ney kursu Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek.

  Büyükşehir Belediyesi Türk halk danslarını yaşatmak ve genç kuşaklara aktarmak amacıyla her yıl düzenlediği Halk oyunları kurslarına kayıtları 11 Ekim 2009 tarihinde başlatıyor. Minikler, gençler ve yetişkinler gruplarına verilecek kurslar Şafaktepe Kültür Merkezi'nde yapılacak. Minikler kategorisine 9-12, gençler kategorisine 13-25, yetişkinler kategorisine de 25 yaş üzeri Ankaralılar başvuru yapabilecek. Başvurular, Şafaktepe Kültür Merkezi'ne veya web adresinden yapılabilecek. Halkoyunları kurslarına katılmak isteyenler 319 02 89 numaralı telefondan da ayrıntılı bilgi alabilecekler. Halk oyunları kurslarında minikler kategorisinde Bilecik, Adıyaman, Gençler kategorisinde İzmir, Artvin, Burdur, Kırklareli, Gaziantep ve Trabzon, yetişkinler Van yöresi halkoyunları öğretilecek.

  TİYATRO

  Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tiyatroya ilgi duyan gençleri yetiştirmek amacıyla açtığı kurslara 2009-2010 sezonunda da devam ediyor.

  Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatroları tarafından düzenlenen tiyatro, drama ve makyözlük kurslarına kayıtlar 28 Eylül - 17 Ekim 2009 tarihleri arasında alınacak. Başvuruların ardından 18 Ekim tarihinde yapılacak elemelerden sonra drama ve tiyatro kursları Gençlik Parkı Kültür Merkezi'nde verilecek. Drama kurslarına 7-11 yaş arası çocuklar tiyatro kurslarına da 17-25 yaş arası gençler başvuru yapabilecek. Kurslar haftada iki gün olacak ve diksiyon, doğaçlama, pandomim, Türk Tiyatro teorisi gibi alan ve konular içerecek.

  TÜRK EL SANATLARI YAŞATILIYOR

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Geleneksel Türk El Sanatlarından olan hat, tezhip, katı ve ebru branşlarında da kurslar açıyor.

  Geleneksel Türk el sanatlarına ilgi duyan Ankaralılara ve gençlere bu sanatları öğretmek ve geleceğe aktarmak amacıyla açılan kurslara kayıtlar 28 Eylül'de başlıyor. 17 Ekim'e kadar devam edecek kayıtların ardından kurslar 18 Ekim'de eğitime başlayacak. Kurslara katılmak isteyen Ankaralılar Gençlik Parkı Kültür Merkezi'ne başvuru yapabilecek.

  Hat kursları pazar günleri, tezhip, katı ve ebru kursları pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri Gençlik Parkı Kültür Merkezi'nde verilecek.

  (CİHAN) (Cihan Haber Ajansı) 2 saat önce.. [1762443]

   Forum Saati Perş. Nis. 26, 2018 11:34 am