Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Moliere'nin Kibarlık Budalası Oyunu 148.'nci Defa Manavgat'ta Sahlenendi.

  Paylaş
  avatar
  Özkan5757

  Mesaj Sayısı : 40
  Kayıt tarihi : 17/09/09

  Moliere'nin Kibarlık Budalası Oyunu 148.'nci Defa Manavgat'ta Sahlenendi.

  Mesaj  Özkan5757 Bir Perş. Eyl. 17, 2009 11:08 pm

  Moliere'nin Kibarlık Budalası Oyunu 148.'nci Defa Manavgat'ta Sahlenendi.
  Dünyaca ünlü Fransız yazar Moliere'nin 'Kibarlık Budalası' oyunu 148.'nci defa Antalya'nın Manavgat ilçesinde sahnelendi. Manavgat Belediyesi'nin 1. Ramazan Şöleni etkinlikleri çerçevesinde Tiyatro Kedi Kibarlık Budalası oyunu sahnelendi
  Hakan Altıner'in yönettiği oyunda usta tiyatrocu Haldun Dormen geçirdiği yüz felcinden ötürü 8 yıl aradan sonra tiyatro seyircisiyle buluştu. Müziğini İstanbul Metropolitan'ın seslendirdiği 1 saat 15 dakika süren tek perdelik oyunda Haldun Dormen, Tarık Papuçcuoğlu, Özlem Çakan, Ebru Cündebeyoğlu, Elif Çakman, Abdül Süslü, Dilek Aba, Engin Köse ve Oral Özer sahne aldı.

  Oyun bitiminde Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bütün oyunculara çiçek takdim etti. Yönetmen Hakan Altıner, Kibarlık Budalası oyunun çıktıkları 83 Anadolu turnesinde 148 defa sahnelediklerini ifade etti. Altıner, tiyatro virtüözü Haldun Dormen'in 8 yıl aradan sonra ilk defa bu oyunla sahnelere döndüğünü söyledi. Altıner, "Büyük tiyatro ustamız Haldun Dormen 83 yaşında olmasına rağmen, sahne performansıyla oyunumuza can katıyor. 8 yıl aradan sonra yeniden aramızda görmek bize mutluluk ve onur veriyor. " diye konuştu.

  Haldun Dormen, oyun bitiminde Side'de yaşayan bir İngiliz tiyatrocu çift ile Kibarlık Budalası oyunu üzerine birlikte değerlendirmede bulundu.

  Altıner, 17'nci yüzyılda kaleme alınan oyunun konusunun cahil ve saf bir adamın asilzade olmaya çalışmasını anlattığını belirtti.

  Oyun bitiminde Manavgatlı tiyatro severler Haldun Dormen, Tarık Papuçluoğlu ve Ebru Cündebeyoğlu ve diğer oyuncularla hatıra fotoğrafı çektirdi. (CİHAN) (Cihan Haber Ajansı) 2 saat önce.. [1761329]

   Forum Saati Perş. Nis. 26, 2018 11:29 am