Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Karmeder, Karadeniz'da Basının Güçlü Sesi Olacak

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbuL~

  Karmeder, Karadeniz'da Basının Güçlü Sesi Olacak

  Mesaj  Admin Bir Perş. Haz. 24, 2010 9:31 pm

  Kısa bir süre önce kurulan Karadeniz Medya Mensupları Derneği (KARMEDER) üyeleri, Ardeşen bir araya geldi.

  Karşılıklı görüş ve önerilerin sunulduğu toplantıda KARMEDER yönetim kurulu oluşturuldu. Oluşuma göre dernek çatısı altında toplanan yerel ve ulusal basın mensupları arasında birlik ve beraberlik ortamı sağlanacak. Bölge halkı görsel ve yazılı medya ile aydınlatılacak. Ayrıca derneğin faaliyetleri, AR-GE çalışmalarıyla desteklenerek, mesleğe yeni başlayan medya mensupları daha faydalı olmaları konusunda yönlendirilecek.

  Rize Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Faik Bakoğlu, derneğin kağıt üzerinde kalmaması mesajını vererek, derneğin asıl amacının bölgedeki medya mensupları arasında birlik ve beraberliğin sağlanmasını istedi.

  Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Rize İl Temsilcisi Burhan Okutan, Karadeniz bölgesindeki, 11 ili kapsayacak şekilde kurulan derneğin bölge ve ülke basın camiasına önemli katkılar sağlayacağına inandıklarını hatırlatarak, İLESAM olarak her türlü desteği vereceklerini dile getirdi.

  KARMEDER Yönetim Kurulu Başkanı Engin Önkibar ise, derneğin, tabela derneğinden ziyade kuruluş amacına hizmet verecek şekilde çalışmalar yapacağını ifade etti.

  Önkibar, "Derneğimiz şirin bir ilçe olan Ardeşen'de kurulmuştur ama bir ucu Sinop, diğer ucu Artvin'e uzanan geniş bir yelpazede faaliyet gösterecek." diye konuştu. Ardeşen öğretmenevinde düzenlenen toplantıya Rize Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Faik Bakoğlu, İLESAM Rize İl Temsilcisi Burhan Okutan, bölgede temsilcisi bulunan görsel ve yazılı basın mensupları ve KARMEDER kurucu üyeleri katıldı.

  (Cihan Haber Ajansı)

   Forum Saati Çarş. Nis. 25, 2018 6:31 am