Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Sinop - Bakan Eroğlu'nu Sinop'ta Çevreciler Protesto Etti

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbuL~

  Sinop - Bakan Eroğlu'nu Sinop'ta Çevreciler Protesto Etti

  Mesaj  Admin Bir C.tesi Haz. 12, 2010 8:17 pm

  Sinop - Bakan Eroğlu'nu Sinop'ta Çevreciler Protesto Etti

  BAKANA NÜKLEER PROTESTOSU

  SİNOP'a gelen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu nükleer santrallerin temiz enerji kaynağı olduğunu söyleyerek, "Bunun çevreye hiçbir mahsuru yoktur" dedi. Çevreciler Bakan Eroğlu valilik binasına girerken, "Sinop turizm kentidir. Öyle kalmalıdır" diyerek protesto etti.

  Partisinin İl Koordinasyon toplantısına katılmak üzere bugün akşam saatlerinde karayoluyla Kastamonu'dan Sinop'a gelen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Vali Mustafa Hakan Güvençer'i makamında ziyaret etti. Bakan valilik binasına girerken, Sinop Çevre Platformu üyesi yaklaşık 30 kişilik grup "Ne termik, ne nükleer, güneş ve rüzgar bize yeter" yazılı pankart açtı. Çevreciler, "Sinop turizm kentidir. Öyle kalmalıdır" diye bağırdı. Bakan Eroğlu ise çevrecilere bakıp geçti. Daha sonra Vali Güvençer'den makamda kent ile ilgili brifing alan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

  BAKAN EROĞLU: BEN ÇOK AÇIK KONUŞAN BİR İNSANIM

  Bir soru üzerine Sinop'a kurulacak olan nükleer ve termik santraller hakkında bilgi veren Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu kendisinin açık konuşan bir insan olduğunu belirterek, "Ben çok açık konuşan bir insanım. Bu santraller için peşin bir hükmümüz yok. Ancak şartlar uygunsa, her bakımdan bir takım tedbirler alınırsa, bütün kurumlar da uygun görüş verirse, bizzat ben kendim de ÇED ve Planma Genel Müdürlüğümüzün raporlarını inceler, Çevre Genel Müdürlüğü de teknik bir takım tedbirler alıyorsa ancak ondan sonra 'biz hazırız' deriz" diye konuştu.

  NÜKLEER SANTRALLER TEMİZ ENERJİ KAYNAĞIDIR

  Nükleer santraller konusunun Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nı ilgilendirdiğini açıklayan Bakan Eroğlu, "Çevre açısından nükleer santraller dünyada temiz enerji kaynağı olarak bilinir. Nükleer atıkların bertarafı mümkündür. Çok basittir, teknolojisi vardır. Temiz enerji kaynağıdır. Türkiye'de enerji çeşitliliği az görünüyor. Bu yüzden kurulması gerekir. Bunun çevreye hiçbir mahsuru yoktur. Kaldı ki, biz en son teknolojiyi kuracağız. En ileri seviyede tedbirler alınacak" dedi.

  Açıklamaların ardından Vali Mustafa Hakan Güvençer, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'na tekne maketi hediye etti. Bakan Eroğlu, daha sonra çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katıldığı ve valilik toplantı salonunda basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıya katıldı. AK Parti İl binasını ziyaret eden Bakan Eroğlu, bu akşam Orman Genel Müdürlüğü Kır Gazinosu'nda yapılacak olan İl Koordinasyon toplantısına katıldıktan sonra geceyi Sinop'ta geçirecek. (Doğan Haber Ajansı)

   Forum Saati Çarş. Nis. 25, 2018 11:40 pm