Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Sinop'ta Şehit Yakını ve Gaziye Devlet Övünç Madalyası Verildi

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbuL~

  Sinop'ta Şehit Yakını ve Gaziye Devlet Övünç Madalyası Verildi

  Mesaj  Admin Bir Cuma Haz. 04, 2010 7:48 pm

  Sinop'ta Şehit Yakını ve Gaziye Devlet Övünç Madalyası Verildi
  Haber: Sinop'ta Şehit Yakını ve Gaziye Devlet Övünç Madalyası Verildi
  Sinop'ta, şehit yakını aile ile bir gaziye devlet övünç madalyası verildi. 11 Ağustos 2005'te Tunceli'de teröristlerce düzenlenen pusuda şehit olan Piyade Komando Hüseyin Yanık'ın annesi Şaziye Yanık ile 2008'de Diyarbakır'da gerçekleştirilen operasyonda mayın patlaması sonucu gözlerini kaybeden gazi Hüseyin Ünsal'a, Devlet Övünç Madalyası verildi.

  Düzenlenen törene katılan Sinop Valisi M. Hakan Güvençer, 'Vatanın her karış toprağına namahrem eller değmesin' diye bu toprağın mukaddes kucağına verilen şehitlerin kanına paha biçilemeyeceğini ve onların gücünü alt edebilecek dünyada hiç bir güç ve kuvvet olmadığını söyledi.

  Ecdadın kanlarıyla alınan bu kutsal toprakları yine Türk milletinin kanları pahasına vermiş olduğu mücadele ile koruduklarını belirten Güvençer, bu mücadelenin ilelebet devam edeceğini ifade etti.

  Sinop İl Jandarma Alay Komutanı Jand. Kur. Albay Mustafa Akış ise şehit ve gazilerle iftihar ettiklerini söyledi. Şehit ve gazilerin canına kasteden canilerin derslerinin verildiğini, verilmeye de devam edildiğini belirten Akış, "Şehit evladını ebediyete uğurlarken bile 'Beni de askere alın' diyen siz şehit yakınları ve tüm vatan evlatları olduğu müddetçe bu vatan ayakta kalacaktır." açıklamasında bulundu.

  Konuşmaların ardından Vali M. Hakan Güvençer, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül adına şehit olan Piyade Komando Hüseyin Yanık'ın annesi Şaziye Yanık ile mayın patlaması sonucu gözlerini kaybeden Gazi Hüseyin Ünsal'a Devlet Övünç Madalyaları takdim edildi.

  Madalya takdiminden sonra Vali M. Hakan Güvençer, gazi Hüseyin Ünsal'ın koluna girerek sahneden inmesine yardım etti.

  Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen törene, Sinop Valisi M. Hakan Güvençer, Belediye Başkanı Baki Ergül, Cumhuriyet Başsavcısı Ömür Topaç, İl Jandarma Alay Komutanı Jan. Kur. Albay Mustafa Akış, Emniyet Müdürü İbrahim Demirci, resmi ve özel kurum amirleri ile şehit yakınları katıldı.

  (Cihan Haber Ajansı)

   Forum Saati Perş. Nis. 26, 2018 11:37 am