Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Sinop M. Akif Ersoy İöo Öğrencileri Örnek Bir Yardım Çalışmasına İmza Attı

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbuL~

  Sinop M. Akif Ersoy İöo Öğrencileri Örnek Bir Yardım Çalışmasına İmza Attı

  Mesaj  Admin Bir Cuma Mayıs 28, 2010 8:03 pm

  Sinop M. Akif Ersoy İöo Öğrencileri Örnek Bir Yardım Çalışmasına İmza Attı

  Sinop Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 4-A sınıfı öğrencileri, örnek bir yardım çalışmasına imza attı. Giyim ve kırtasiyeden oluşan yaklaşık 30 koli yardım toplayan öğrenciler, bunları kardeş okul seçtikleri Sinop'a 175 kilometre uzaklıktaki Durağan ilçesine bağlı Emirtolu köyü ilköğretim okulundaki arkadaşlarına teslim etti.

  Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 4-A sınıfından Ege Açıköz, Uygar Sümbül, İlay Özhan, Aytun Orhan ve Anıl Kaymak isimli öğrenciler, öğretmenlerinin önderliğinde 'Toplum Hizmeti Çalışmaları' ile şimdiye kadar yaşlılara ve engellilere yardımlar yaptı. Öğrenciler, daha sonra Durağan ilçesine bağlı Emirtolu köyü İlköğretim Okulu'nu kardeş okul olarak seçti. Bu okula çeşitli yardımlar yapmak isteyen öğrenciler 'Unutmayın ki, en güzel hediye bir gülümsemedir' sloganı yazılı insört bastırdı. Diğer sınıflardaki arkadaşlarına bu insörtleri dağıtıp onları da bu çalışmaya dahil ettiler. Öğrenciler, kısa bir süre içerisinde giyim ve kırtasiyeden oluşan yaklaşık 30 koli yardım topladı.

  Topladıkları yardım paketlerini okul müdürleri Orhan Başkan, müdür yardımcısı Yusuf Haskılıç, sınıf öğretmenleri Necla Gül ve Atilla Gül önderliğinde zorlu bir yolculuk sonrasında Emirtolu İlköğretim Okulu'na gelen öğrenciler, burada kendilerini bekleyen arkadaşlarına yardım paketlerini teslim etti. Çocukların yardım paketlerini teslim ederken birbirlerine sarılmaları, öğretmenlerine ve köylülere duygulu anlar yaşattı. (Cihan Haber Ajansı)

   Forum Saati C.tesi Nis. 21, 2018 7:48 am