Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  'Kadın Çiftçiler Yarışıyor' Bilgi Yarışmasında Sinop Bölge Birincisi Oldu

  Paylaş
  avatar
  €F€
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 659
  Kayıt tarihi : 09/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbul~

  'Kadın Çiftçiler Yarışıyor' Bilgi Yarışmasında Sinop Bölge Birincisi Oldu

  Mesaj  €F€ Bir Çarş. Mayıs 12, 2010 10:46 pm

  'Kadın Çiftçiler Yarışıyor' Bilgi Yarışmasında Sinop Bölge Birincisi Oldu

  "Kadın Çiftçiler Yarışıyor" bilgi yarışmasının Samsun bölge finalinde Sinop birinci oldu. Sinoplu yarışmacılar, Kırşehir'deki Türkiye finalinde Karadeniz Bölgesi'ni temsil edecek.

  NECO Düğün Salonu'nda Samsun, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize'den 9 ilin katılımı ile gerçekleştirilen yarışmaya her il iki yarışmacı ile iştirak etti. Yarışmaya Sinop'u temsilen katılan İlknur ve Şehri Arlı, 15 sorunun 14'üne doğru cevap vererek birinci oldu. Yarışmada 13 soruya doğru cevap veren Ordu ve Bartın illeri arasında ikincinin belirlenmesi için altın soru kısmına geçildi. Ordulu yarışmacılar, 5 sorudan 4'üne doğru cevap vererek ikinci, Bartın ili de 3 soruya doğru cevap vererek 3. oldu.

  Yarışmada birincilere ayrı ayrı bin 500'er TL, ikincilere biner TL, üçüncülere de 750'şer TL para ödülü ve çeşitli hediyeler verildi.

  Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Teşkilatlanma ve Destekleme (TEDGEM) Genel Müdürü Mehmet Taşan, kırsal alanda kadın çiftçilere götürülen eğitim-yayım çalışmalarının sonuçlarını görmek, tarımsal konularda performanslarını değerlendirmek, kendilerine olan güven duygularını geliştirmek, birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak ve girişimcilik ruhunu aşılamak üzere 2004'ten itibaren 81 ili kapsayan 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor' bilgi yarışması düzenlediklerini söyledi. Taşan, bu yıl 7'ncisi düzenlenen yarışmanın bölgeler düzeyinde çok heyecanlı geçtiğini, Türkiye finalinde de kıyasıya bir yarış sergileneceğine inandığını kaydetti.

  Öte yandan 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor' yarışmasının Türkiye finali geçen yılın birincisi olan Kırşehir'de gerçekleştirilecek. (Cihan Haber Ajansı)

   Forum Saati Çarş. Nis. 25, 2018 6:38 am