Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  sinop haber : Güney Korelilerden Nükleer Enerji Atağı

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbuL~

  sinop haber : Güney Korelilerden Nükleer Enerji Atağı

  Mesaj  Admin Bir Paz Nis. 25, 2010 7:40 pm

  sinop haber : Güney Korelilerden Nükleer Enerji Atağı

  Rusya Devlet Başkanı Medvedev'in Mayıs Ayında Yapacağı Türkiye Ziyaretinde Nükleer Santral Kurulmasına Yönelik "Hükümetlerarası Anlaşma" İmzalanması Beklenirken, Nükleer Enerjide Yarıştan Kopmak İstemeyen Güney Kore, Bu Hafta Türkiye'ye Geliyor.
  Rusya Devlet Başkanı Medvedev'in Mayıs ayında yapacağı Türkiye ziyaretinde nükleer santral kurulmasına yönelik "hükümetlerarası anlaşma" imzalanması beklenirken yarıştan kopmak istemeyen bir başka nükleer santral talibi Güney Kore de Türkiye'ye temsilcisini gönderiyor.

  Sinop'a inşa edilmesi planlanan nükleer santral için Mart ayında Türkiye ile protokol imzalayan Güney Koreli devlet şirketi KEPCO'nun üst düzey yöneticileri, Kore nükleer endüstrisindeki son gelişmeleri anlatmak için bu hafta Türkiye'ye geliyor. KEPCO'nun elektrik üretim tesislerini işleten altı iştirakinden en büyüğü olan KHNP'nin (Korea Hydro&Nuclear Power) Başkan Yardımcısı Youngeek Jung, 27-29 Nisan tarihleri arasında Ankara'da düzenlenecek Gas&Power 2010 Türkiye Enerji Zirvesi'nde özel bir oturuma katılacak. Jung, Türkiye dünya çapındaki yatırımlarının yanında Türkiye pazarındaki hedefleri ile nükleer santral kurulması konusunda Türk hükümetinden beklentileri konularında da açıklamalar yapacak. -PORTFÖYLERİNE 4 YILDA 3 NÜKLEER SANTRAL DAHA EKLEYECEKLER-

  Kore'nin elektrik üretiminin yüzde 40'ını karşılayan ve ülkede hidroelektrik santrallerle birlikte Kori, Yonggwang, Ulchin ve Wolsongb nükleer santrallerini de işleten KHNP'ni portföyüne, önümüzdeki 4 yıl içerisinde Kore'de inşası süren üç nükleer santral daha eklenecek.

  -Enerji Fuarcılık tarafından düzenlenen ve üç gün sürecek Zirve'nin açılışındaki Dünya enerji piyasasında Türkiye'nin yeri başlığı altında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Mark Pierini, EPDK Başkanı Hasan Köktaş ve Sabancı Holding CEO'su Ahmet Dördüncü bir konuşma yapacak.

  -ELEKTRİK ÜRETİM TESİSLERİNİN ÖZELLEŞTİRMESİ DE GÜNDEMDE OLACAK-

  Toplantının bir diğer önemli konusu da elektrik üretim tesislerinin özelleştirmesi olacak. Önümüzdeki ay başlaması beklenen Avrupa'nın en büyük enerji özelleştirmelerinden toplamda Türkiye'nin kurulu gücünün üçte birinin özelleştirilmesi planlanıyor. Özelleştirme İdaresi Başkanvekili Ahmet Aksu, Enerji Zirvesi'nde özel bir oturumda ihale süreci hakkında açıklamalar yapacak ve yatırımcıların sorularını cevaplandıracak.

  Zirvede konuşma yapacak isimler arasında IGI Poseidon CEO'su ve Edison SpA üst yöneticisi Elio Ruggeri, Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut, Gazbir Başkanı Mehmet Kazancı, DİVİD Başkanı Fatih Baltacı, Petform Başkanı Nusret Cömert, RESSİAD Başkanı Tolga Bilgin ile Zorlu Holding Enerji Grubu Başkanı Murat Sungur Bursa da yer alıyor.(ANKA)

  (HGS/ÖMR) (Ankara Haber Ajansı)

   Forum Saati Salı Nis. 24, 2018 2:53 am