Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  S0N DAKİKA TOPLANTISI

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbuL~

  S0N DAKİKA TOPLANTISI

  Mesaj  Admin Bir Ptsi Nis. 19, 2010 9:36 pm

  Valilik makanında yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Vali Yardımcısı Mustafa ÖZKAYNAK, İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Cem GÜRE, İl Çevre ve Orman Müdürü Emin KARAMAN, Meteoroloji İstasyon Müdürü Atilla UZUN, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdür V. Aydan YILDIRIM’ın katıldı.

  Toplantı sonrası değerlenirmede bulunan Vali Güvençer, sağlğı olumsuz yönde etkileyecek bir dumunun söz konusu olmadığını söyledi.

  Güvençer, "Meteorolojik verilere göre söz konusu toz ve kül bulutlarının İlimiz üzerinde, 19.04.2010 tarihi öğle saatlerine kadar herhangi bir geçişinin olmayacağı bu saatten sonra olabilecek geçişlerin 6000 ile 10.000 metre arasında yükseklikte gerçekleşebileceği bilgilerine ulaşılmıştır.


  İlimizde her saat başı ölçümler yapılmakta ve konu Valiliğimizce yakından takip edilmektedir. Bu kül ve partikül geçişlerin şu an için insan sağlığını doğrudan etkileyecek bir durum yaratmayacağı ön görülmektedir.

  İlimizle ilgili yapılan ölçümler, havaizleme.gov.tr ve atmosferik hareketlerin ve ölçümlerin neticesi ise dmi.gov.tr internet adreslerinden vatandaşlarımızca yakından takip edilebilir.

  Valiliğimizce takip edilen bu konuda, olağan üstü bir durum gerçekleşmesi halinde vatandaşlarımız anında bilgilendirilecek ve gerekli açıklamalar yapılacaktır" dedi

   Forum Saati Perş. Nis. 26, 2018 1:33 am