Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Sinop haber Danimarkalı çiftin Sinop aşkı

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbuL~

  Sinop haber Danimarkalı çiftin Sinop aşkı

  Mesaj  Admin Bir Salı Nis. 06, 2010 8:39 pm

  Sinop haber Danimarkalı çiftin Sinop aşkı
  -İLK KEZ 25 YIL ÖNCE SİNOP'A GELEN DANİMARKALI SOFFY-BJARNE HYLLESTED ÇİFTİ, KENTİ ÇOK BEĞENDİKLERİ İÇİN TATİLLERİNİN BÜYÜK BÖLÜMÜNÜ SİNOP'TA GEÇİRİYOR
  SİNOP - İlk kez 25 yıl önce Sinop'a gelen Danimarkalı Soffy-Bjarne Hyllested çifti, kenti çok beğendikleri için tatillerinin büyük bölümünü Sinop'ta geçiriyor.

  Edinilen bilgiye göre, ilk kez 1985 yılında Sinop'a gelen Danimarkalı Soffy-Jarne Hyllested çifti, kentin kendine has doğallığı ve insan ilişkilerinden etkinledi.

  O nedenle aradan geçen 25 yıllık sürede tatillerinin önemli bölümünü Sinop'ta geçiren çift, bu yıl da tatil için yine Sinop'a geldi.

  AA muhabirine verdiği bilgide, eşiyle ilk kez geldikleri Sinop tatili sonrasında evlendiğini anlatan Bjarne Hyllested, o tarihten sonra her yıl Sinop'a gelmeyi adeta alışkanlık haline getirdiklerini söyledi.

  Türkiye'de özellikle Akdeniz Bölgesi'nde birçok ili gezdiklerini ancak Sinop'taki kadar keyif alamadıklarını anlatan Danimarkalı konuk, 13 yıl önceki bir seyahatleri sırasında da Sinop Belediyesinin kendilerine fahri hemşehrilik belgesi verdiği söyledi.

  Sinop'un kendilerinde çok ayrı bir yeri olduğunu söyleyen Bjarne, ''Sinop'un bozulmamış doğası ve cana yakın insanları bizi çok etkiledi. Birçoğu bizi tanıyor ve seviyor, biz de onları çok seviyoruz'' diye konuştu.

  Sinop'tan ayrılıp ülkelerine döndüklerinde de kentte tanıdıkları ile ilişkilerini kesmediklerini anlatan çift, ''Buradaki dostlarımızı arayıp telefonla devamlı görüşüyoruz'' dedi.

  Matbaa işçisi olan Bjarne Hyllested, yeni emekli olduğunu, bir hastanede çalışan eşinin de emekli olması halinde Sinop'a yerleşmeyi düşünebileceklerini söyledi.

  AA

   Forum Saati Salı Nis. 24, 2018 12:17 pm