Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Sinop haber : Gülben Ergen'den Okul Öncesi Eğitime Destek

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbuL~

  Sinop haber : Gülben Ergen'den Okul Öncesi Eğitime Destek

  Mesaj  Admin Bir Perş. Nis. 01, 2010 8:57 pm

  Sinop haber : Gülben Ergen'den Okul Öncesi Eğitime Destek  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Sanatçı Gülben Ergen'in İşbirliğinde Başlatılan 'Çocuklar Gülsün Diye' Kampanyasıyla Türkiye'nin Altı İlinde Anaokulu Yapılacak.
  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile sanatçı Gülben Ergen'in işbirliğinde başlatılan ''Çocuklar Gülsün Diye'' kampanyasıyla TÜrkiye'nin altı ilinde anaokulu yapılacak. Bakan Çubukçu, MEB Başöğretmen Salonun'daki işbirliği protokolü imza töreninde yaptığı konuşmada, ''Topluma örnek, rol model olarak gördüğüm Gülben Ergen'e okul öncesi eğitime vermiş olduğu destek ve duyarlılık için teşekkür ederim'' dedi.

  Sanatçıların toplumsal sorunların çözümünde çok önemli işlevi olduğunu ifade eden Çubukçu, ''Tecrübelerimle de biliyorum ki bizim bazen bin gidip bir vardığımız yol, değerli sanatçılarımızın katkılarıyla bir gidip bin varılan aydınlık bir yola dönüşmektedir'' dedi.

  Her çocuğun okul öncesi eğitimden yararlanmasını hedeflediklerini belirten Çubukçu, çocukların sağlam kişilikli ve nitelikli bireyler olarak yetişmelerinde kaliteli bir erken çocukluk eğitimine ihtiyaç olduğunun bilimsel olarak da kanıtlandığını söyledi.

  Bu kampanyanın Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü ile sanatçı Gülben Ergen'in işbirliğinde başlayacağını belirten Çubukçu, şunları kaydetti:

  ''(Çocuklar Gülsün Diye) başlatılan yardım kampanyası, öncelikle altı ilde Trabzon, Mardin, Hatay, Erzurum, Tokat ve Sinop illerimizin ulaşması güç yörelerinde anaokulu yapmak hedefiyle yola çıkıyor. Bir diğer ifadeyle (çocuklar mutlu olsun) diye. Okullarına rahat servislerle ve güven içinde ulaşsınlar diye. Bu amaçla yardım kampanyası ekseninde çocuklarımızın zekalarını geliştirecek, eğlendirecek, düşündürecek eğitim materyalleri de hazırlanacaktır.

  Kampanya, her türlü gelişmenin ve bağışın takip edilebileceği bir web adresinde hizmet verecek. Aynı zamanda toplumda okul öncesi eğitime ilişkin farkındalığın artırılmasına da katkı sağlayacak.''

  ''Çocuklarımızın gülümsemesi bizlere bağlı'' diyen Çubukçu, ''Tabii biz yetişkinlerin de da az surat asmaya ama daha çok gülümsemeye ihtiyacımız var. Sevgili Gülben Ergen'in bu konuda da bir rol model olduğunu ve başarısında güler yüzlü olmasının önemli bir rolü olduğunu düşünüyorum'' diye konuştu.

  -''TAMAMEN KALBİMLE BAKIYORUM''-

  Sanatçı Gülben Ergen de bu projede Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü Remzi İnanlı'nın kendilerine çok yardımcı olduğunu belirterek, ''İlk zamanlarda detaylardan çok korktuk ve ürktük. Çünkü o kadar çok yasa, o kadar çok kısıtlayıcı, o kadar önemli şeyler vardı ki yapmamız, incelenmesi gereken. Bu devrede dostum Egemen Bağış bana 'Bir tek yol vardır, o da Milli Eğitim Bakanlığıdır. Oraya danışacaksın' dedi. Sayın Bakanımıza projeyi mümkün olduğu kadar hazır etmeye çalıştık'' dedi.

  Mardin'deki Bilge Köyü'ne yaptığı ziyareti anımsatan Ergen, orada yaşananlara kayıtsız kalamadığını, oralara kırtasiye malzemeleri, oyuncak gibi ''geçici sevinçler'' götürdüğünü söyledi. Ergen, şöyle konuştu:

  ''Geri döndüğümde kendimi mutlu değil, çok eksik hissettim. Çünkü oraya kalıcı bir şeyler bırakamamıştım. O toprağa bir şey yapmam gerektiğini hissettim. Önümüzde 23 Nisan var, inşallah o zamana kadar ilk ana sınıfımızın inşaatı da başlamış olur. Bu proje, benimle bir ömür boyu yürümesini istediğim bir kampanya. Tamamen kalbimle bakıyorum. Kalbimle çalışıyorum, bir işçi gibi çalışıyorum ve bu işten müthiş zevk alıyorum.''

  Konuşmaların ardından Bakan Çubukçu, Gülben Ergen ve MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü Remzi İnanlı protokolü imzaladı.


  kaynak :(Anadolu Ajansı)

   Forum Saati C.tesi Nis. 21, 2018 7:35 am