Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Sinop haber : Erzinli Çevrecilere Sinop'tan Destek Geldi

  Paylaş
  avatar
  €F€
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 659
  Kayıt tarihi : 09/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbul~

  Sinop haber : Erzinli Çevrecilere Sinop'tan Destek Geldi

  Mesaj  €F€ Bir C.tesi Mart 27, 2010 1:35 pm

  Sinop haber : Erzinli Çevrecilere Sinop'tan Destek Geldi

  Hatay'ın Erzin ilçesinde termik santral yapılmasını istemeyen çevrecilere Sinop'tan destek geldi. Yeşil Gerze Çevre Platformu (YEGEP) önderliğinde aralarında akademisyenlerin de bulunduğu 40 kişilik bir grup incelemelerde bulunmak için Erzin'e geldi.Santrallerin çevreye verdiği zarar hakkında bilgi almak için Erzin'e gelen grup santralin kurulması planlanan Erzin Burnaz Sahili ve çevresinde incelemelerde bulundu. Termik santral karşıtı grupta yer alan çevreci ve akademisyenler, Erzinli çevrecilerle görüş alışverişinde bulunarak bol bol not aldı.

  Bölgelerine termik santral kurulmasının planlandığını hatırlatan YEGEP sözcüsü Ziraat Yüksek Mühendisi Mustafa Kalafat, "Bizler de bölgemize kurulmak istenen bu santrallere karşı nasıl bir mücadele içerisinde olabiliriz onun için buraya fikir alış verişinde bulunmaya geldik." dedi.

  Erzin Çevre Koruma Derneği başkanı Cemal Ertaç ise yaptığı açıklamada, "İlçemiz sınırlarına 25 kilometre uzaklıkta olan Ceyhan-Yumurtalık Su Gözü Termik Santral'i bulunmaktadır.2003 yılında yapımı tamamlanan ve tam anlamıyla faaliyette olan bu santralin kurulduğu günden bu güne çevreye ve insana verdiği zararlar göz önündedir." diye konuştu.

  Grup akşam saatlerinde Erzin'den ilçeden ayrıldı.

   Forum Saati C.tesi Nis. 21, 2018 7:29 am