Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Ayancık belediyesi : Yenikonak-Sakız Yolunda İyileştirme Çalışmaları Yapılacak

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbuL~

  Ayancık belediyesi : Yenikonak-Sakız Yolunda İyileştirme Çalışmaları Yapılacak

  Mesaj  Admin Bir Paz Şub. 28, 2010 7:03 pm

  Yenikonak-Sakız Yolunda İyileştirme Çalışmaları Yapılacak  Sinop'un Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, ilçeyi Boyabat üzerinden Anadolu'ya bağlayan Yenikonak - Sakız yolundaki iyileştirme çalışmalarının mart ayı sonunda başlayacağını söyledi. Ergün, tekrar programa alınan 55 kilometrelik Yenikonak-Sakız Yolu İyileştirme Projesi' için müteahhit firma tarafından şantiye kurma çalışmalarına başlandığını kaydetti. Aydeniz İnşaat yetkilileriyle Karayolları teknik ekibinin güzergahta gerçekleştirdiği inceleme çalışmalarına katılan Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, mart ayı sonuna kadar güzergahtaki çalışmaların başlanmasının planlandığını kaydetti.

  Şantiyenin Bakırlızaviye köyü civarında kurulacağını ve müteahhit firmanın zengin bir araç parkıyla çalışacağını belirten Ergün, "İlk etapta Yenikonak ile Kuşlarbaşı mıntıkası arasındaki 14 kilometrelik etabın iyileştirme çalışması başlatılacak. Karayolları denetiminde yapılacak çalışma kapsamında ödeneğin en üst seviyede çıkması için çalışma ve takiplerimiz devam ediyor." dedi.

  Mevcut haliyle vatandaşı çileden çıkartan 55 kilometrelik Yenikonak-Sakız yolunun iyileştirilmesi ile ilçe halkının büyük bir ızdırapdan kurtulacağını kaydeden Belediye Başkanı, "Belediye başkanı olarak seçimlerde vermiş olduğumuz sözün takipçisi olduk. Bu konudaki çalışmaların başlamasından duyduğumuz memnuniyeti ayrıca ifade etmek istiyorum. Şu anda Ayancık'ın bir hayali daha gerçek oluyor. Bu konuda emeği geçen sayın vekillerimize, valimize, kaymakamımıza, Karayolları Genel Müdürü ve bölge müdürümüze teşekkür ediyorum." diye konuştu.

  Başkan Ergün ayrıca önümüzdeki günlerde proje çakımı için karayollarından yeni bir teknik ekibin ilçeye geleceğini sözlerine ekledi.

  (CİHAN)

   Forum Saati Çarş. Nis. 25, 2018 11:40 pm