Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Ekonomi haber : Cumhurbaşkanı Gül'den Sanayicilere: "Bu İşlere Takılmayın, Moralinizi Bozmayın"

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbuL~

  Ekonomi haber : Cumhurbaşkanı Gül'den Sanayicilere: "Bu İşlere Takılmayın, Moralinizi Bozmayın"

  Mesaj  Admin Bir C.tesi Şub. 27, 2010 12:58 am

  Ekonomi haber : Cumhurbaşkanı Gül'den Sanayicilere: "Bu İşlere Takılmayın, Moralinizi Bozmayın"


  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'nin Geleceğinin Çok Parlak Olduğunu ve Bundan Kimsenin Şüphe Duymaması Gerektiğine Dikkat Çekerek, "Bugün Yaşanan Olaylar, Dün de Açıkladık, Anayasamız Ortada, Kanunlarımız Ortada, Bunların Çerçevesi İçinde Her Şey Neticeye Ulaşacaktır. Siz Asla Bu İşlere Takılmayın ve Moralinizi Bozmayın" Diye Konuştu.
  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'nin geleceğinin çok parlak olduğunu ve bundan kimsenin şüphe duymaması gerektiğine dikkat çekerek, "Bugün yaşanan olaylar, dün de açıkladık, anayasamız ortada, kanunlarımız ortada, bunların çerçevesi içinde her şey neticeye ulaşacaktır. Siz asla bu işlere takılmayın ve moralinizi bozmayın" diye konuştu.

  Cumhurbaşkanı Gül, İvedik Organize Sanayi Bölgesinde iş adamlarıyla bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Gül yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bir değişim yaşadığını belirterek, iş adamlarının çalışma azmi ve hırsının Türkiye'yi kısa sürede inanılmaz bir noktaya getireceğini söyledi. Gül şöyle konuştu: "Bugün yaşanan olaylar, dün de açıkladık, anayasamız ortada, kanunlarımız ortada, bunların çerçevesi içinde her şey neticeye ulaşacaktır. Siz asla bu işlere takılmayın ve moralinizi bozmayın. Bunların hepsi geçecektir. Bu tip şeyler birçok ülkede olmuştur. Kanunlarımız, kurallarımız, her şey çalışmaktadır. Meclisimiz çalışmaktadır. Siz işinize ve gücünüze bakın, sonunda su yolunu bulacaktır. Sakın ha moral bozup geriye düşmeyin. Türkiye'ye morali çalışarak, üreterek siz veriyorsunuz. Türkiye'de güzel şeyler oluyor. Bunları gölgelemeyelim."

  Gül, İvedik Organize Sanayi Bölgesinin kısa sürede büyük bir gelişim gösterdiğinin altını çizerek, emeği geçen iş adamlarını kutladı.

  Türkiye'nin en önemli sorunlarından birinin istihdam olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Gül, yüzde 13 olan işsizlik rakamının hesapta olmayan rakamlar devreye girdiğinde daha da büyük olduğuna işaret etti. Gül, "Birinci önceliğimiz işsizlere iş bulmak. İşsizlere iş bulmanın yolu artık devlet kapısından geçmiyor" diye konuştu.

  İvedik Organize Sanayi Bölgesi'nin de önemli girişimcilik çalışmaları yürüttüğünü, Hacettepe Üniversitesi ile yakın işbirliği sergilediğini anlatan Gül, Hacettepe Üniversitesi'ndeki teknoparkın bir şubesi niteliğindeki teknoparkın İvedik Organize Sanayi Bölgesi'ne kurulacağını söyledi. Türkiye'nin iş yapmak isteyenlere büyük fırsatlar sunduğunu ifade eden Gül, devletin sunduğu imkanların yanında AB fonları bulunduğunu ve bu imkanların kullanılmasını gerektiğini söyledi.(ANKA)

   Forum Saati C.tesi Nis. 21, 2018 7:38 am