Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Düyadan haber : İtalya'da PKK'ya Karşı Operasyon

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbuL~

  Düyadan haber : İtalya'da PKK'ya Karşı Operasyon

  Mesaj  Admin Bir C.tesi Şub. 27, 2010 12:57 am

  Düyadan haber : İtalya'da PKK'ya Karşı Operasyon
  İtalya'da PKK'ya karşı düzenlenen operasyonda Pisa kentinde 4 zanlı savcılık emriyle tutuklandı, etnik kimlikleri Kürt olarak tanımlanan toplam 76 kişinin ise kimlik tespit çalışması için gözaltına alındığı açıklandı.

  Pisa Emniyet Müdürü Raffaele Micillo, kampa sabah TSİ 06.00'da düzenlenen baskına toplam 150 polisin katıldığını belirterek, ''Polis olarak tam anlamıyla askeri bir operasyon yaptık. Turizm tesisine üç patikadan ulaşılabiliyordu. Bu nedenle güvenlik birimlerimiz tesise ancak gece vakti ve de yaya olarak ulaşmak zorunda kaldılar. Kampta Türkiye'deki hedefleri vurmak için eğitim veriliyordu'' dedi. Micillo, Pisa yakınlarındaki Tenuta Quarrata beldesindeki kampta, 16'sı kadın olmak üzere toplam 69 kişinin yakalandığını belirtti.

  Emniyet Müdürü Micillo, kampta yakalanan kişiler arasında ''Eylem'' kod adlı 26 yaşındaki Gülistan Hasan Anar adlı bir kız önderliğinde siyasi propaganda yapılmakta olduğunu bildirerek, ''Kamptaki faaliyetler, Türkiye'deki sivil ve askeri hedeflere yönelik saldırılar hazırlamaya yönelikti. Kampta silah ele geçirememiş olmamıza karşın, bu işin içinde silah olmadığı anlamına gelmez. Zira büyük bir tesis olduğu için silahlar gizlenmiş de olabilir'' diye konuştu.

  Emniyet Müdürü Micillo, kamptaki faaliyetleri, ''fiziki aktivite, ideolojik eğitim, savaş teknikleri'' olarak sıraladı.

  Örgütün katılımcılara kamp boyunca cep telefonu kullanmayı yasakladığına dikkati çeken yetkililer, kampta 20 cep telefonu ve 5 bin Avro nakit para ele geçirildiğini belirttiler. (Anadolu Ajansı)

   Forum Saati Salı Nis. 24, 2018 2:42 am