Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Dünyadan haber : Sigara Karşıtı 'Seksi Afiş' İsyanı

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbuL~

  Dünyadan haber : Sigara Karşıtı 'Seksi Afiş' İsyanı

  Mesaj  Admin Bir Perş. Şub. 25, 2010 8:22 pm

  Dünyadan haber : Sigara Karşıtı 'Seksi Afiş' İsyanı  Sigara karşıtı kampanyada kullanılan 'seksi' afişler Fransa'yı karıştırdı.

  'Sigara içmek köleliktir' temalı afişlerde genç kadın ve erkekler 'sigara'yı sembolize eden erkeğe oral seks yaparmış gibi gösteriliyor.

  Penis yerine ağızlarında sigara tutan genç tiryakilere, 'Sigaranın kölesi olmayın' deniyor. Feminist grupların 'şiddet' içerdiği gerekçesiyle yasaklanmasını istediği afişin çocukları korumak için de sokaklardan kaldırılması talep ediliyor.

  Sigara içme yaşının 13'e düştüğünü açıklayan Sigara İçmeyenlerin Haklarını Koruma Derneği'yse bu afişleri tam da çocukları korumak için yaptıklarını, çarpıcı görüntülerin çocuğunu korumak isteyen aileler için de itici güç olacağını söylüyor. Afişin bir diğer dikkat çekici tarafı da, bugüne kadar hep ürünleri sattırmak için seks temasına başvuran reklamcıların ilk kez bir ürünü 'sattırmamak' için aynı yolu tercih etmeleri oldu.

  Reklam afişlerini hazırlayan reklam ajansı muhafazakâr kesim tarafından sert şekilde eleştirildi. Aile Bakanı Nadine Morano reklam kampanyasının acilen
  iptal edilmesini istedi. Sigara Karşıtları Derneği üyesi Remi Parola
  "Gençler geleneksel reklamlardan etkilenmiyor.

   Forum Saati Salı Nis. 24, 2018 12:27 pm