Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Yenilenen Stadyumda İlk Maç

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbuL~

  Yenilenen Stadyumda İlk Maç

  Mesaj  Admin Bir Salı Şub. 02, 2010 10:25 pm

  şletmeciliğini Ayancık Belediyesi'nin yaptığı Gazi Stadyumu'nda yenileme ve suni çimleme çalışmaları sona erdi. Stadyum sahasında ilk maç bu hafta yapıldı. Gazi Stadyumu; Cevizli Spor ile Helaldıspor'u sahasında konuk etti. Cevizli Spor ile Helaldı Spor arasında oynanan futbol müsabakasında Helaldı Spor 3 - 0 lık bir skorla galibiyet sağladı.

  Ayancık Gazi Stadyumu'nda belediye tarafından başlatılan yenileme çalışmaları geçtiğimiz günlerde sona ermişti. Çalışmalar kapsamında ilçe stadyumu; çamurdan ve kötü koşullardan arındırılmış, Sinop'ta ilk suni çime sahip modern bir stadyuma kavuşmuş oldu.

  Standartları yükseltilen ve modernize edilen stadyum, milli takımların kamp yapabileceği koşullara kavuşmanın yanında, daha sonra yürütülecek projelerle de örnek bir komplekse dönüşecek.

  Çalışmalar hakkında bilgi veren İlçenin çalışkan Belediye Başkanı Ayhan Ergün, stadyumda sona eren çalışmaların toplamda 400 bin TL'ye mal olduğunu söyledi.

  Ayhan Ergün, "2009 yılı başında, o tarihteki Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Murat Başeskioğlu'nun büyük desteği ile 250 bin TL'lik bir ödenek çıkartılmıştı. Çalışmalarını tamamladığımız sahada, suni çimleme yapıldı ve gençlerimizin ve sporcularımızın hizmetine sunuldu. Bu projenin bize maliyeti toplamda 400 bin TL'yi buldu. Gazi Stadyumu, bundan böyle sporcuların yağmur ve çamurdan uzak, rahat bir şekilde spor yapma imkanı bulacağı modern bir tesis olarak hizmet verecek. Bu ölçeklerde, yani suni çim olarak çalışmalarımız Sinop'ta bir ilk" diye konuştu...

  Çalışmada emeği geçenlerede teekkür eden Başkan Ayhan Ergün, "Katkı ve desteklerinden dolayı Gençlik Spor Genel Müdürümüz Yunus AKGÜL'e, Sinop Milletvekillerimiz Abdurrahman DODURGALI ve Kadir TINGIROĞLU'na, Sinop Valimiz M. Hakan Güvençer'e, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Gürsel ÖZTÜRK'e, İl Genel Meclisi Üyelerimiz, Erkan ÖRNEK ve Bayram YILDIZ'za teşekkür ederiz" diye konuştu.

  Ayhan Ergün stadyumun resmi açılışının, olimpik kapalı spor salonu ile birlikte Nisan ayı içerisinde planlanlandığını sözlerine ekledi...

  Haber: Serhat ÖZŞAHİN (İHA)

   Forum Saati Perş. Nis. 26, 2018 11:30 am