Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Bakan Yılmaz: Krizden Sonra En Fazla Büyüyen Ülkelerden Biri Olacağız

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbuL~

  Bakan Yılmaz: Krizden Sonra En Fazla Büyüyen Ülkelerden Biri Olacağız

  Mesaj  Admin Bir Çarş. Ocak 20, 2010 8:15 pm  Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, yaşanan küresel krizi, geliştirdikleri programlar ve çalışmalarla Türkiye'nin yüzeysel nitelikte geçirdiğini belirtti. Yılmaz, kriz döneminden sonra en hızlı büyüyecek ülkelerden birinin Türkiye olacağını söyledi. Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, çeşitli ziyaretler ve toplantılar yapmak üzere Kırşehir'e geldi. Yılmaz, ilk olarak Vali M. Ufuk Erden'i makamında ziyaret ederken, ardından Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'yi makamlarında ziyaret etti. Başkan Bahçeci'den şehir hakkında genel bilgi alan Yılmaz, Ahi Evran Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğrencileri tarafından başlatılan Kalehöyük kazı alanında çalışmaları yerinde inceledi. Yılmaz, ardından, AK Parti İl Teşkilatı'nı ziyaret etti.

  Ülkenin içinde bulunduğu krizin, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra yaşanan en büyük kriz olduğunu belirten Bakan Cevdet Yılmaz, "İçinde bulunduğumuz krize değinmek istiyorum; bu küresel krizden dolayı dünyanın en büyük ekonomilerine sahip ülkelerin ekonomilerinde ciddi küçülmeler oldu. Dolayısıyla bu kriz bizim de büyümemizi engelledi. Ama çok şükür yapısal bir tahribat görmedik. Biz bu krize 3 tane avantajla girdik. Bunlardan birincisi siyasi istikrarla girdik; eskiden olduğu gibi koalisyon yapısı olsaydı veya doğru düzgün bir liderlik olmasaydı hızlı karar almaz durumda olurduk ve hamleleri yapmakta gecikirdik. İkincisi, bütçemizi toparlamış olarak girdik. 2002 yılında iktidara geldiğimizde borçlarımızın milli gelire oranı yüzde 74 idi. Fakat aldığımız tedbirlerle, uyguladığımız politikalarla ve bütçe disiplini ile çok şükür borçlarımızın milli gelire oranını düşürdük. Kriz başlamadan önce yüzde 30'ların altına indik. Bunun yanında bizim bankacılık sistemimiz de çok iyi. Avrupa'ya ve Amerika'ya baktığımızda büyük bankalarının hepsi batmasına rağmen bizim bankalarımız batmadı. Bunun sebebi de sağlam finansal sistem olduğu içindir." diye konuştu.

  Bakan Yılmaz; Türkiye'nin, küresel krizi, geliştirdikleri programlar ve çalışmalarla yüzeysel nitelikte geçirdiğini ifade etti. Yılmaz, kriz döneminden sonra en hızlı büyüyecek ülkelerden birinin Türkiye olacağını kaydetti. Yılmaz, şunları söyledi: "Dünyadaki tarafsız gözlemciler ve uluslararası gözlemciler de aynı şeyi söylüyor. Bazı çevreler o kadar kriz edebiyatı yapmasına ve Türkiye yanacak, bitecek, batıyor demesine rağmen biz kendi başımıza yöneterek yüzümüzün akıyla çıkmasını bileceğiz."

  Ayrıca, AK Parti teşkilatına da değinen Bakan Yılmaz, AK Parti olarak Türkiye'de belki de en büyük örgüt olduklarını söyledi. Bakan Yılmaz, il başkanlığının ardından Ticaret ve Sanayi Odası'na geçerek, sanayici ve iş adamları ile bir araya geldi.

  (CİHAN)

   Similar topics

   -

   Forum Saati Perş. Nis. 26, 2018 1:38 am