Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Dünyadan haber : Bir Efsanenin Çöküşü

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbuL~

  Dünyadan haber : Bir Efsanenin Çöküşü

  Mesaj  Admin Bir C.tesi Ara. 19, 2009 9:41 pm  Bugüne kadar alıcı olarak birçok firmanın adı geçse de bir türlü satış işlemi gerçekleşememiş ve en son olarak lüks araba firması Spyker talip olmuştu. Dün bu firmayla yapılan satış görüşmesinde de bir netice alınmayınca GM böyle bir kapatılma kararı vermiş oldu.

  Spyker Genel Müdürü Victor Muller de isveç medyasına konu hakkında bilgi verirken, basın bildirisinde, 'Üç haftadır 24 saat çalışıyoruz, fakat bir sonuca ulaşamadık. işin bu kadar kompleks olması ve vaktin dar olması bizi zora soktu.' ifadelerini kullandı.

  SAAB'ın Genel Müdürü Jan-Åke Jonson ise, bugün neticeden şaşkın olduğunu ve işin hallolacağını umduklarını, ama hayal kırıklığına uğradıklarını kaydetti. Bu iş için çok çalışanların, emek verenlerin olduğunu belirten isveçli Genel Müdür, 'Bu durumda GM'den gelecek kararları beklemekten başka elimizden bir şey gelmiyor. Biz dahi neticenin ne olacağını bilmiyoruz. Bu bir iflas değildir, kapatma usulüne uygun olarak yapılacaktır.' dedi.

  isveçli gazeteler, bu kapatmayla birlikte 3 bin 500 çalışanın etkileneceğini, bunun haricinde de SAAB'ın fabrikasının olduğu Trollhättan bölgesindeki 4 bin işçinin daha etkilenebileceğini yazdı.

  iŞSiZ KALACAKLAR iÇiN BAKAN DEVREDE

  Konuyla ilgili gün içerisinde açıklama yapan isveç Endüstri Bakanı Maud Olofsson, hükümet olarak ellerinden geleni yaptıklarını, daha başka ne yapabileceklerini bilemediklerini söylerken, 'SAAB'ın sahibi GM'dir ve yıllardan beri SAAB için çok farklı şeyler yapabilirdi.' diye ekledi.

  Bakan Olofsson'un önümüzdeki pazartesi günü bir değerlendirme yapmak üzere resmi dairelere, sendikalara ve şirketlere dün bir davetiye gönderdiği, o bölgedeki işsiz kalacak insanlar için nasıl bir yardım tedbirinin uygulanacağının ele alınacağı bilgisi alındı.

  Yakın bir zamanda SAAB'ın bazı eski teknolojilerinin Çinli bir firmaya satışı gerçekleşmiş fakat bu kısmi satış firmanın derdine derman olamamıştı.

  ( CiHAN)

  19 Aralık 2009, Cumartesi (OtomobilGazetesi.com) 2 saat önce.. [1851186]

   Forum Saati Perş. Nis. 26, 2018 11:43 am