Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Ekonomi haber : Batı Antalya Bölgesi'nin Vergi Rekortmenleri Ödüllendirildi

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbuL~

  Ekonomi haber : Batı Antalya Bölgesi'nin Vergi Rekortmenleri Ödüllendirildi

  Mesaj  Admin Bir C.tesi Ara. 12, 2009 4:22 pm  KUTSO, Batı Antalya Bölgesi'nin vergi rekortmenlerini ödüllendirmek için Kumluca'nın Mavikent Beldesi'ndeki Şah İnn Paradise Otel'de program düzenledi. Vergi birincilerinin ödüllendirildiği ödül törenine annesinin rahatsızlığı nedeni ile KUTSO Başkanı Alaattin Aytekin katılamadı. Otelin toplantı salonunda gerçekleştirilen ödül töreni, Batı Antalya Bölgesi'nde 3 bin 500 üyesi bulunan odanın slayt tanıtımı ve Kut-So Yönetim Kurulu Üyelerinden Süleyman Ahıskalı'nın açış konuşması ile başladı.

  Ödül törenine katılan Antalya Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Necmettin Görmezoğlu vergi sıralamasında Antalya'nın Türkiye genelinde yedinci sırada yer aldığını ifade etti. Görmezoğlu, "2005 yılında vergi gelirlerimiz 1,32 milyar TL iken, 2009 yılında bu gelirler artarak 2 milyar TL olmuştur. Bu da vatandaşın vergi konusunda her geçen gün bilinçlendiğini göstermektedir. Biz de Gelir İdaresi Başkanlığı olarak bu gelişmeleri değerlendirip, her yıl vergi rekortmeni olan mükellefleri ödüllendiriyoruz." diye konuştu. Müdür Yardımcısı Görmezoğlu, vatandaşların ve mükelleflerin bilgiye daha rahat ulaşmaları için çok yakında "e-özel" adı altında internet üzerinden vergi sisteminin kontrol edilebileceği bir sistemin başlayacağı müjdesini verdi.

  Antalya Vali Yardımcısı Emir Osman Bulgurlu ise Anayasa'nın 24. maddesine göre, herkesin mali gücü nispetinde vergi vermesi gerektiğini, bunun milli bir sorumluluk olduğunu ifade etti. Osmanlı Devleti'nin yönetimde başarılı olma nedenlerinin başında fethettiği yerlere önce idareci, kadın ve vergi denetmeni göndermesine bağlayan Vali Yardımcısı Bulgurlu, "Toplanan vergiler, vatandaşlar arasında gelir ve servet paylaşımını düzenler. Altyapı hizmetlerinin vatandaşa geri dönüşümü de yine vergilerle olur. Ekonominin kayıt altına alınabilmesi için vergi sisteminin iyi olması gerekir." diye konuştu. Vergilerden devletin ve milletin tam manası ile faydalanabilmesi için, vergilerin tam ve zamanında ödenmesi gerektiğini belirten Vali Yardımcısı Bulgurlu, devlet organlarının canlılığının mali güçle elde edilebileceğini, ancak tüm bunların da borçlanma olmadan vergi ödemelerinin yapılması ile mümkün olacağını sözlerine ekledi.

  Konuşmaların ardından Batı Antalya Bölgesi ve bu bölgelerdeki ilçelerde kurumlar ve gelirler vergisi ödemelerinde dereceye girenlere ödül verildi. Batı Antalya Bölgesi'nde kurumlar vergisi alanında Mustafa Albayrak birinci olurken, gelirler vergisi dalında ise Veli Tomruk birinciliği elde etti. Bölgedeki ilçeler arasında ise kurumlar dalında Kumluca'dan Şefik Durdaş, Finike'den Mustafa Albayrak, Demre'den Durmuş Kaya, Kaş'tan Nedim Emre birinci oldu. Gelir vergisi dalında ise ilçelerden, Kumluca'dan Ergün Duran, Finike'den Celal Sarıçobanoğlu, Demre'den İbrahim Kofalak, Kaş'tan Veli Tomruk birinci oldu. İlçe birincilerine ödüllerini ilçe kaymakamları, bölgede birinci olanlara ödüllerini Antalya Vali Yardımcısı Emir Osman Bulgurlu verdi. Törende tarım yatırımı ve ihracat alanında birinci olanlar da ödüllendirildi. (CİHAN) (Cihan Haber Ajansı) 4 saat önce.. [1842706]

   Forum Saati Perş. Nis. 26, 2018 1:54 am