Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Sinop`ta Belediye Başkanlığını CHP kazandı

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbuL~

  Sinop`ta Belediye Başkanlığını CHP kazandı

  Mesaj  Admin Bir Paz Ara. 06, 2009 8:50 pm

  SİNOP(CİHAN)-

  Sinop Belediye Başkanlığını CHP adayı Baki Ergül kazandı. Sinop`ta seçmenlerinin yüzde 52.29 oyunu alan Baki Ergül Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan isim oldu.

  Yerel seçimlerde belediye başkanlığı seçimini 3 bin oy farkla kazanan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) üyeleri, seçim sonuçlarının belli olmasından sonra Sinop şehir merkezinde sevinç gösterisi yaptı. Davul ve zurna eşliğinde parti önünde halay çeken CHP`liler daha sonra konvoylar halinde şehirde turu attı.

  CHP`nin Sinop Belediye Başkan Adayı Baki Ergül, CİHAN`a yaptığı ilk açıklamada `Sinop 2004 yerel seçimlerini bir oyla kazanmış daha sonra bir oyla kaybetmiştik. Ben geçmişten bahsetmeyi çok fazla sevmem, o zaman Sinopluların üzüldüğünü görünce ben de üzülmüştüm. Şimdi bu güne gelindiğinde bunun en güzel cevabını bu gün verdiler, yaklaşık üç bine yakın bir oyla Belediye Başkanlığı seçimini kazandık. Geçen dönem yapılan adına ne denirse densin Sinoplulara yapılan bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Bundan sonra biz bu güzel kentin güzel insanlarıyla el ele gönül birliği ile omuz omuza bu kentimizi hiç hakkı olmadığı halde geri bırakılmış bu güzel kentimizin tekrar çağdaş bir kent olması için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bu Sinoplulara benim sözüm, zaten Sinoplular da bunun bilincinde inşallah biz Sinop`a güzel işler yapacağız` diye konuştu.

  Sinop CHP Milletvekili Engin Altay ise `2004 yerel seçimlerinde bir oyla kazandığımız daha sonra bir hak gaspı olarak elimizden alınan Sinop Belediyesini Sinop halkı beş yıl sonra misliyle iade ederek hem partimizi hem adayımızı sahiplendiğini göstermiş oldu. Sinop`a ve Türkiye`ye hayırlı olsun` dedi.

  (CİHAN)

   Forum Saati Perş. Nis. 26, 2018 1:55 am