Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Dünyadan haber : Hamas'tan Gazze için Seçim Şartı

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 30
  Nerden : İstanbuL~

  Dünyadan haber : Hamas'tan Gazze için Seçim Şartı

  Mesaj  Admin Bir C.tesi Kas. 28, 2009 12:48 pm

  Dünyadan haber : Hamas'tan Gazze için Seçim Şartı  Hamas'ın Şam'daki siyasi lideri, Gazze Şeridi'nde seçimlerin yapılmasına şartlı "evet" dedi. Hamas Seçim komisyonu başkanının kendilerinden seçilmesini istiyor.

  Filistin'de ocak ayı için öngörülen seçimlerin yapılıp yapılmayacağı tartışmaları sürerken, bugüne dek Gazze Şeridi'nde seçimlerin yapılmasına izin verilmeyeceğini belirten Hamas'ın Şam'daki siyasi liderlerinden Muhammed Nazzal, ancak Merkez Seçim Komisyonunun başkanını Hamas'ın atamasına izin verilmesi halinde hareketin Gazze Şeridi'nde seçimlerin yapılmasına "evet" diyeceğini açıkladı. Filistin basınına göre, Filistin televizyonundaki bir programa Şam'dan katılan Nazzal, Hamas'ın bu koşulla seçimlerin yapılmasını kabule hazır olduğunu bildirdi.

  HAMAS SEÇİMDEN KORKMUYOR

  Nazzal, "Biz halkın desteğinin arkamızda olduğunu biliyoruz. Hamas seçimden korkmuyor" dedi ve bugün bir Seçim yapılsa Hamas'ın Filistin halkının çoğunluğunun oyunu alacağını öne sürdü.

  Nazzal, Seçim komisyonunun oluşturulmasında söz sahibi olmayla ilgili ısrarlarını, geçen ağustos ayında El Fetih 6. kongresindeki seçimlerde yapıldığını belirttiği şaibelere dayandırdı.

  Muhammed Nazzal, "Demokrasi, bir defalık bir şey değildir ve Hamas da Filistinlilerin özgür şekilde oylarını kullanma haklarının bulunduğuna inanıyor" diye konuştu.

  EL FETİH'TEN HAMAS'A TEPKİ

  El Fetih liderlerinden Salih Rıfat ise Nazzal'ın, Filistin'de demokratik bir Seçim yapılmasından çok, El Fetih kongresinin sonuçlarına zarar vermeyi amaçladığını belirtti. Rıfat, "Hamas, herhangi bir Arap ülkesinde seçimi kazanabilir ama Batı Şeria'da ve Gazze Şeridi'nde asla" dedi. Rıfat, Nazzal'ı, sözlerinin arkasında durmaya, Mısır'ın arabuluculuğundaki diyalog anlaşmasını imzalayarak, Seçim sürecinin başlamasına yardımcı olmaya çağırdı. 28 dakika önce.. [1827737]

   Forum Saati Salı Nis. 24, 2018 12:24 pm